Новини

У Вінниці планують відкрити соціальний ресторан, де працюватимуть люди з інвалідністю

3 червня 2020, 10:14

Новий соціальний ресторан під назвою "Коцюбинський 220" планують відкрити у Вінниці навесні 2021 року. У ньому працюватимуть люди з інвалідністю, а 80% виторгу йтиме на соціальні проєкти. 

Як йдеться у сюжеті телеканалу "Віта", ідея відкрити такий соціальний ресторан належить Раїсі Панасюк та Олені Павловій. За словами гастроблогерки Олени Павлової, мета такого закладу  – працевлаштувати людей з інвалідністю, соціалізувати їх та продукувати страви подільської кухні, у тому числі і їстівні сувеніри з Вінниці.

 – Наше відоме вінницьке сало, мармелади з перцю, які роблять наші народні умільці – це все може бути також сувеніром з Вінниці. Це ті речі, які змінюють нас зсередини, змінює відношення до людей з інвалідністю та бізнесу, який спрямовує свій потенціал, свої кошти на розв'язання соціальних питань.

Фото: скріншот з сюжету

Кошти з виторгу спрямовуватимуть на освіту дітей з інвалідністю, захист тварин, територіальні проєкти для мікрорайонів Вінниці. На роботу до ресторану візьмуть близько 40 працівників, які проходитимуть спеціальне навчання та конкурсний відбір. Більшість з них будуть люди з інвалідністю, які робитимуть заготовки, виготовлятимуть солодощі, збиратимуть трави для чаїв, тощо.

Фото: скріншот з сюжету

Де саме розташується ресторан поки не відомо, але організатори мріють бачити його саме в районі проспекту Коцюбинського. І готові вислухати усі можливі пропозиції. Наразі автори ідеї шукають інвесторів.

– Ще дуже важливий момент. наскільки гості готові йти у ресторан, де їх обслуговують люди з інвалідністю. Бо тут виходить, що не ти надаєш допомогу, а тебе обслуговує людина з інвалідністю. Це дуже великий соціальний бар'єр, який ми будемо долати.

Заступниця міського голови Галина Якубович зазначає, що завдяки таким підприємцям у місті затвердили першу в Україні програму розвитку соціального підприємництва, її розробили спільно з експертами  канадського проєкту ПРОМІС і місто готове допомогти таким підприємцям.

Фото: скріншот з сюжету

– Міська рада буде надавати таку підтримку з бюджету міста у рамках цієї програми. Ми говорили. що це можуть бути певні пільги, які прийме депутатський корпус, одноразова допомога на початок такого соціального підприємництва, безвідсоткові кредити, але основне – надати той майданчик, де можна спілкуватись, навчатись, ініціювати зміни до законодавства, які необхідні для соціального підприємництва.

У міській раді впевнені, що проєкт "Коцюбинський 220" має всі шанси успішним прикладом того, як розвивається соціальне підприємництво у Вінниці.

                                               

Як раніше розповідала в ефірі радіо "Місто над Бугом" Олена Павлова, тут шефи зможуть експериментувати зі стравами подільської кухні й робити тижні авторських меню за мотивами творів Михайла Коцюбинського – гурмана і громадського діяча, письменника й етнографа. Цифра 220 – це кількість людей, які вкладуть кошти у створення ресторану.

За словами Олени Павлової, за основу візьмуть сегмент міщанської кухні кінця 19-го початку 20 століття, тобто Вінниці епохи Коцюбинського. Страви подільської кухні готуватимуть декілька шефів, а особливістю закладу буде відсутність шеф-кухаря. Організаційними питаннями буде займатись компанія-управитель, а ГО "Гармонія" допомагатиме шукати персонал.

 

Поділитися :

Останні новини

Всі новини