Новини

У Вінниці провели перший національний форум "RELOCATION"

15 грудня 2022, 16:18

Захід зібрав представників міської та обласної влади, а також вінницьких підприємців та представників релокованого бізнесу з різних регіонів України.

Як повідомляють у міській раді, у готелі "Франція" представники Центру міжнародного приватного підприємництва, керівники провідних підприємств, підприємці, представники влади та місцевого самоврядування, експерти українських аналітичних центрів обговорили, як інтегрувати релоковані підприємства у бізнес-середовище регіону.

Під час форуму також презентували аналітичне дослідження "Відновлення та розвиток економічних зв’язків", представники релокованого бізнесу отримали інформацію про можливості участі в міжнародних донорських програмах та нові ринки збуту продукцї.

За час повномасштабного вторгнення фахівці міської ради опрацювали понад 250 заявок на переміщення потужностей бізнесу і станом на початок грудня прийняли 247 суб'єктів господарювання. Для того щоб переміщені з зони бойових дій працівники релокованих підприємств комфортно почувалися на новому місці, їм та їх сім'ям пропонують житло, а також забезпечення освітніх потреб дітей (йдеться про дошкільну, загальну середню та позашкільну освіту).

Ключовими регіонами, які перевезли свої потужності до Вінниці стали Київський, Харківський, Донецький та Луганський, а також Дніпропетровська, Херсонська та Запорізька області.

“З перших днів ми стали транзитом для тисяч людей, які тікали від війни. Так само сталося й з бізнесом, який був вимушений перевозити свої потужності з зони бойових дій. Чимало підприємців переїхали на Захід України і перед нами постала задача залишити у Вінниці малий, середній та великий бізнес. Отож, ми напрацювали можливість релокації із розміщенням на виробничих площах наявних підприємств комунальної та приватної власності, пропонували складські, офісні та виробничі приміщення. Ми маємо хорошу динаміку, адже 75% релокованих підприємств у Вінниці вже працюють”, — каже заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний.

Про важливість підтримки економіки говорили й заступник начальника обласної військової адміністрації Сергій Здітовецький та заступник голови Вінницької обласної Ради Дмитро Чаленко.

“Важлива підтримка не лише релокованого бізнесу, а й місцевого. Треба звертати увагу на всі ці фактори, а також на модернізацію інфраструктури. За оцінками експертів, бізнес вже готовий до нових реалій і ми повинні зробити все, щоб податки сплачувалися, з'являлися нові робочі місця. Ми знаємо, як працюють механізми сусідніх країн, де є готові майданчики для того, щоб розпочати виробництво. Після завершення війни потрібно буде ще тісніше співпрацювати з цими країнами та створити в Україні не гірші умови для людей та бізнесу”, - сказав Дмитро Чаленко.

Представник харківської компанії STALEKS Андрій Богданов розповів, що нині підприємство вже налагодило виробництво інструментів для бьюті-індустрії та розширило кількість кадрів.

“Завдяки активній підтримці міської влади ми обрали Вінницю, нам дуже швидко і оперативно підібрали приміщення. Площа нас задовольняє і зараз ми маємо все необхідне для роботи. Близько місяця нам знадобилося на те, щоб налагодити внутрішні процеси та запрацювати. Вже створені всі умови, люди дуже вдячні й добрі. Зараз в нас працюють 250 людей, 140 з Вінниці, близько 100 з Харкова і є ще люди з інших регіонів. Цей форум дуже важливий у наш час для того, щоб ближче познайомитися з іншими підприємцями, зробити висновки та продовжувати підтримувати економічний фронт”, - сказав Андрій Богданов.

Захід провели за ініціативи Спілки підприємців «Стіна» та ГО «Вінницький Бізнес Клуб» при підтримці Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ) та програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки Уряду Великої Британії та за сприяння Вінницької військової обласної адміністрації, Вінницької обласної ради та Вінницької міської ради.

Поділитися :