Новини

У Вінниці скасували традиційні масові святкування на Водохреще

18 січня 2021, 14:16

Цьогоріч свято пройде без пірнань у крижану воду та освячення водойм.

Як розповів "Місту над Бугом" протодиякон Вінницько-Барської єпархії Православної Церкви України Владислав Демченко, через пандемію коронавірусу у Вінниці на свято Водохреще не проводитимуть традиційних масових святкувань на Вишенському озері та в районі олійно-жирового комбінату. Воду біля ополонок на водоймах цього року теж не освячуватимуть. Але набрати освяченої води вінничани зможуть упродовж дня з криниці біля Спасо-Преображенського кафедрального собору. 

Святкові літургії в головному храмі Вінниці почнуться о 6-30 та о 9 годині ранку. Богослужіння проходитимуть з дотриманням дистанції та маскового режиму.

"На свято Богоявлення, або Водохреща, в церквах зазвичай освячується вода. Це відбувається 18, 19 січня по закінченню богослужіння. В деяких храмах в цей день була традиція ходити на водойми для того, щоб освячувати з великою кількістю парафіян воду безпосередньо на водоймі. Цього року у зв'язку з карантинними заходами, зокрема, наші священники Спасо-Преображенскього собору, які зазвичай запрошували на Вишенське озеро, на став біля олієжиркомбінату туди не підуть, тому що там заходи не будуть відбуватися. Що стосується Преображенського собору, то 19 січня після закінчення ранньої, а це приблизно о 8 годині, відбудеться 1 освячення, а приблизно о 10 годині буде освячення вже друге", - розповів Владислав Демченко.

Також упродовж дня, 19 січня, охочі освятити воду зможуть зробити це в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Вінниці. Це зроблено для того, щоб уникнути масового скупчення людей, які зазвичай після завершення служби вишиковуються в чергу біля храму, щоб освятити воду.

"Люди, які захочуть взяти воду, зможуть зробити це впродовж дня безпосередньо в храмі, а зранку ще буде спеціальний крани встановлені для того, щоб зі скважини, яка біля Собору діє, можна було набрати води. Можна зайти до храму, там протягом усього дня буде знаходитись священник черговий, і він зможе освятити воду людям, якщо вони принесуть свою воду. Ті люди, які прийдуть на літургію, освятять відразу після служби, а інші люди, які, наприклад, на роботі і спеціально відпрошувалися, щоб прийти до храму, можуть це зробити в більш зручний час, наприклад, в обідню перерву або ввечері після роботи", - додав Владислав Демченко.

Поділитися :