Наразі у Вінницьку міську територіальну громаду вже перемістили свої потужності 17 підприємств із зони бойових дій: Маріуполя, Херсона, Харкова, Києва.
На сайті міської ради повідомляють, для того, щоб внутрішньо переміщений бізнес міг повноцінно працювати в умовах війни, у Вінницькій міській раді обговорили виклики, які стоять зараз перед підприємцями та шляхи їх вирішення.
Релокованим підприємствам планують надавати всебічну підтримку. Заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний нагадав, що від початку війни, до м. Вінниці виявили бажання перемістити своє виробництво 17 підприємств.
«Регіони, в яких не ведуться активні бойові дії повинні максимально працювати на підтримку економіки України. Повноцінне функціонування українського бізнесу в нинішніх умовах - це економічна спроможність нашої країни протистояти викликам війни. Глибоко переконаний в тому, що перемогти у війні буде неможливо, без роботи бізнесу, який дозволяє українцям забезпечити себе та підтримувати Збройні сили», - сказав Андрій Очеретний.
Як зазначила заступниця голови Державної служби України з питань праці Алла Горбатюк, наразі триває пілотний проєкт з надання консультаційної підтримки не лише релокованим, а й іншим підприємствам, що здійснюють господарську діяльність на території України.
«Тепер усі роботодавці зможуть отримати консультації, зокрема з питань організації трудових відносин, безпеки праці, надання адміністративних послуг, розслідування нещасних випадків в умовах воєнного стану тощо, - зазначила вона. - Окрім того, фахівці управління продовжують надавати підприємцям необхідний консультаційний супровід з питань законодавства про працю та охорони праці підприємствам, які через активні бойові дії переміщують свої виробничі потужності до Вінниці», - каже пані Алла.
Обговорили й порядок провадження господарської діяльності суб’єктами господарювання під час воєнного стану. Алла Горбатюк зазначила, аби суб’єкти господарювання дотримувались вимог нормативно-правових актів з охорони праці та недопущення зупинки виробництва, Уряд прийняв ряд Постанов, які дають право забезпечувати виконання робіт, не порушуючи при цьому законодавства з питань охорони праці».
Так, відповідно до Постанови КМУ від 18 березня 2022 р. №314, суб’єкти господарювання мають можливість на період дії воєнного стану, подати до Міністерства економіки України Декларацію про проведення господарської діяльності, яка є тимчасовою заміною тим дозвільним документам, що діяли до воєнного стану.