Новини

У Вінниці створять муніципальну ПЛР-лабораторію за майже 6 мільйонів: як вона працюватиме

25 травня 2020, 13:20

Муніципальну ПЛР та ІФА-лабораторію створять у Вінниці в рамках програми антикризової підтримки громади "Вінничани важливі". На її базі проводитимуть тестування на COVID-19 мешканцям міста та області. Вже розробили проєкт та визначили місце розташування лабораторії – міський лікувально-діагностичний центр.


Про це у коментарі "Місту над Бугом" повідомив директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш. За його словами, ідея створення такої лабораторії виникла два роки тому, проте ситуація з розповсюдженням коронавірусної інфекції в Україні зробила це питання пріоритетним.

Фото з презентації програми "Вінничани важливі"

Вартість проєкту, разом з ремонтом та необхідним обладнанням, становить близько 5,8-6,0 мільйона гривень. На його реалізацію потрібно близько трьох місяців. Олександр Шиш зазначив, що сьогодні на ринку є багато пропозицій ПЛР-ампліфікаторів і можна обрати кращу у співвідношенні "ціна-якість-продуктивність". За його словами, у Вінниці є спеціалісти для роботи у такій лабораторії. 

Також головний лікар міста пояснив, що у муніципальній лабораторії проводитимуть не лише тести полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), а і тестування за допомогою іншої технології – імуноферментного аналізу (ІФА), який визначає наявність в організмі антитіл до вірусу – тобто імунітету. 

– Крайні зміни до клінічного протоколу по COVID передбачають не лише ПРЛ-дослідження, але й імуноферментний аналіз. Тому заодно зробимо ПРЛ- і ІФА-лабораторію. Залежно від того, які реактиви використовуються, можна визначати кількісно напруженість імунітету.

Додамо, що ІФА-тести теж не призначені для діагностики захворювання з першого дня. Але імуноферментний тест може показати, чи перехворіла вже людина на COVID-19 навіть якщо це було кілька місяців тому. Запланована потужність міської лабораторії – 30 ПЛР та 570 ІФА досліджень за зміну. Водночас завдяки автоматичній станції підготовки матеріалів до ПЛР-дослідження, її продуктивність буде вищою та складе 72 ПЛР-дослідження за зміну (йдеться про 8 годин – ред.).

– Буде автоматична станція підготовки матеріалів. Є час сортування, є час попередньої обробки матеріалів, а є час виявлення. Ми плануємо закупити автоматичну станцію, яка зменшить цикл з шести годин до трьох годин. Потужність апарату буде у межах 100 досліджень за одне завантаження, але підготовча фаза буде у 2 рази коротшою, тобто продуктивність за добу буде більша.

Надалі цю лабораторію використовуватимуть і для діагностики інших інфекційних захворювань, таких як гепатити чи різні штами грипу. Додамо, що в рамках програми антикризової підтримки громади "Вінничани важливі" створять тримісячний резерв медикаментів та засобів індивідуального захисту для лікарів.

Поділитися :

Останні новини

Електоральні вподобання вінничан: майже 60% готові підтримати Моргунова на виборах, а 85% задоволені змінами у Вінниці

6 липня 2020, 16:18

Культура онлайн: які виставки, концерти та вистави пропонують вінничанам цього тижня

6 липня 2020, 15:10

Вінницька учителька перемогла у міжнародному конкурсі на найкращий дистанційний урок

6 липня 2020, 14:04

Коронавірус на Вінниччині: актуальна статистика на 6 липня

6 липня 2020, 12:02

У Вінниці з'являться додаткові станції велопрокату

6 липня 2020, 10:14

Спеціалісти інституту культурної спадщини розробляють історико-архітектурний план Вінниці

3 липня 2020, 13:45

У Вінниці налагодять виробництво апаратів ШВЛ

3 липня 2020, 13:26

На консультацію лікаря без тесту: вінницький мер закликав повідомляти про вимоги проходження ПЛР-тестувань

3 липня 2020, 12:24

Коронавірус на Вінниччині: актуальна статистика на 3 липня

3 липня 2020, 11:45

Крокет, стрільба з лука та малювання: у Вінниці влаштують ретро-пікнік

3 липня 2020, 10:16
Всі новини