Наразі в області мешкає понад 4 тисяч ліквідаторів.
Як ідеться на сайті міської ради, 13 грудня у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці зібралися учасники тих подій, а також представники міського департаменту соціальної політики та Чорнобильського диспансеру, аби вшанувати пам’ять ліквідаторів.
“Ми продовжуємо зберігати пам’ять про тих, хто поклав своє життя і тих, хто залишився”, – розповідає голова Вінницької обласної організації “Союз Чорнобиль України” Микола Бойчук.
Станом на 1 грудня 2022 року на обліку у департаменті соціальної політики міської ради перебуває 2 412 осіб, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС.
Для забезпечення безкоштовними ліками громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за рахунок бюджету Вінницької міської територіальної громади упродовж 2015-2022 років видатки склали 3,55 млн грн, в тому числі у 2022 році – 550 тисяч гривень.
“Ми низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч, хто відвів біду від прийдешніх поколінь. У Вінницькій громаді у 2020 році започатковано надання пільги з вартості проїзду один раз на рік будь-якого пункту України і назад автомобільним або залізничним транспортом. Станом на 1 грудня цього року 16 особам відшкодовано вартість проїзду. Також цього року ми вже виділили допомогу для 297 вдів та вдівців в розмірі 2200 грн кожна”, – розповідає директорка соціальної політики міської ради Валентина Войткова.
За її словами, у рамках ініціативи “Вінничани важливі”, з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 72 постраждалих від наслідків аварії, які знаходяться в складних життєвих обставинах, буде надана підтримка у вигляді продуктових наборів.