Новини

У Вінниці заборонили продавати піротехніку дітям до 18 років

1 березня 2021, 15:41

Окрім того, забороняється використовувати піротехнічні засоби поблизу лікарень, закладів освіти; кидати їх з вікон і балконів,  а також під ноги перехожим.

Як ідеться на сайті Вінницької міської ради, 26 лютого під час чергової сесії депутати міської ради затвердили зміни до Правил додержання тиші на території міста Вінниці та зафіксували їх у Правилах благоустрою Вінницької міської територіальної громади.

Вимоги до підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців та громадян:

  • суб'єкти господарювання, які мають відповідні дозволи на здійснення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних виробів технічного та спеціального призначення, повинні погоджувати їх проведення у час, який не заборонений  (з 08:00 до 22:00) із уповноваженим органом місцевого самоврядування (при проведенні загальноміських заходів – з відділом культури виконкому міськради; заходів районного та особистого значення – з виконкомом міської ради).
  • під час роботи закладів ресторанного господарства, торгівлі, побутового  обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів забезпечувати рівень звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівень шуму в прилеглих до них житлових і громадських будівлях, що не перевищують рівні, встановлені санітарними нормами для відповідного часу доби. У закладах, розташованих в житлових будинках, забезпечувати обмеження часу роботи звуковідтворювальної апаратури до 22.00.
  • забезпечувати в житлових будинках, в будинках, прилеглих до закладів ресторанного господарства і підприємств торгівлі та приміщень, в яких здійснюється виробнича діяльність або надаються послуги населенню, дотримання  такого рівня шуму працюючого обладнання, вентиляційних систем, радіоприймачів, телевізорів, гучномовних установок, засобів індивідуальної трудової діяльності та інших джерел шуму, який не перевищував би рівні шуму, встановлені санітарними нормами.

"Правила додержання тиші на території Вінниці загальнообов'язкові для дотримання на території Вінницької міської територіальної громади. Відтепер вони зафіксовані у Правилах благоустрою, і їхнє виконання перевірятимуть працівники Національної та Патрульної поліції спільно з інспекторами Муніципальної варти. За порушення правил передбачена адміністративна відповідальність - складаються адміністративні протоколи відповідно КУпАП", - наголошує начальник Муніципальної варти Віталій Чигур.  

Що забороняється:

  • у нічний час (з 22 до 8 години)  гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, інше використання піротехнічних виробів з перевищенням рівня шуму встановленого санітарними нормами.
  • проведення на захищених об'єктах ремонтних та будівельних робіт, що супроводжуються шумом, рівень перевищення якого встановлено санітарними нормами: у робочі дні з 21.00 до 8.00, святкові та неробочі дні – цілодобово, без попередження мешканців прилеглих житлових приміщень, будинків про початок робіт і час їх завершення. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарні норми.
  • стоянка транспортних засобів на прибудинкових  територіях поза спеціально відведеними місцями, за винятком спеціально обладнаних аварійних автомашин та спецтранспорту підприємств, що обслуговують житлові будинки та їхнє інженерне обладнання.
  • використання піротехнічних виробів на прилеглих територіях  закладів ресторанного господарства (ресторани, бари, кафе) розташованих в житлових будинках.
  • реалізацію побутових піротехнічних виробів особам віком до 18 років.
  • продаж піротехнічних виробів побутового призначення суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, а також громадянами:

- на ринках, з рук, в об'єктах дрібно роздрібної торговельної мережі тощо, крім спеціалізованих об'єктів торгівлі та спеціалізованих відділів (секцій) підприємств з універсальним асортиментом непродовольчих товарів, приміщення яких обладнані згідно з вимогами охорони праці та здоров'я, пожежної безпеки, санітарних та інших норм і правил;

 - без сертифікатів відповідності державної системи сертифікації або свідоцтв про визнання та інструкцій з їх застосування (експлуатації);

  • використання піротехнічних виробів, які створюють ефекти на висоті та/або шумові ефекти, ближче 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, закладів освіти, будинків престарілих та інших громадських споруд і житлових будинків; кидати приведені в дію піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів домів та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно.     

Поділитися :

Останні новини

Всі новини