Новини

"Вибори в умовах пандемії" : як голосуватимуть вінничани, які хворіють, або перебувають на самоізоляції

7 жовтня 2020, 09:32

Виборці, які голосуватимуть вдома через стан здоров’я, повинні своєчасно написати відповідну заяву до дільничної виборчої комісії. Буде можливість проголосувати і у тих вінничан, які лікуються в медзакладах.  

Як розповів у вінницькому пресклубі представник комітету виборців у Вінницькій області Владислав Телень, місцеві вибори-2020 в Україні пройдуть у розпал епідемії коронавірусу,  тому розробили механізм голосування  людям, які перебувають у лікарнях чи лікуються вдома. За словами Владислава Теленя, до лікарень направлятимуть спеціальні виїзні бригади.  А тим, хто  лікується вдома, або перебуває на самоізоляції, щоб проголосувати, потрібно написати заяву з проханням направити таку бригаду на домашню адресу.  Така заява має бути подана до 20:00 п’ятниці перед виборами.  

«Якщо людина захворіла перед днем голосування, але лікується дома, нагадую, що вона може до двадцятої години п'ятниці двадцять третього жовтня подати відповідну заяву до своєї дільничної, виборчої комісії. Комісія це розгляне і о дванадцятій годині в суботу двадцять четвертого жовтня вона буде створювати список для голосування за місцем перебування. Конституція України, гарантує кожному громадянину право обирати і бути обраним. Захворюваність на COVID-19 ніяким чином не впливає на конституційну норму», - розповів Владислав Телень

За словами Владислава Теленя, якщо на виборчій дільниці під час температурного скринінгу  виявлять виборця з високою температурою, його все одно допустять до голосування, оскільки це є його конституційне право. Однак, ніяких окремих кабінок для голосування  людей з проявами хвороби, як повідомлялось раніше, не передбачено.   

«Ніяких міфічних, окремих кабінок, які були передбачені однієї із постанов ЦВК, що десь буде якась на дільниці окрема кабінка де можуть голосувати люди з температурою. Я думаю, що це фантастика. Тому, що зібрати окрему кабінку, не думаю, що буде така змога, знаючи наші приміщення і наші можливості», - зауважив Владислав Телень

Щодо забезпечення виборчих  дільниць антисептичними засобами, то все це покладено на місцеві бюджети. У державі, на це коштів не знайшлося.  

 

Поділитися :

Останні новини

Понад 50% вінницьких вчителів вакцинувались проти COVID-19

5 серпня 2021, 13:41

Утеплення стін та заміна покрівлі: у Вінниці реконструюють школу на Максима Шимка

5 серпня 2021, 13:10

У Вінниці з’явилося перше в Україні вишневе меню

5 серпня 2021, 10:48

Вінницькі хористи запустили патріотичний челендж з виконання гімну України до Дня Незалежності

4 серпня 2021, 16:28

Вінниця на 13 позиції в рейтингу обласних центрів за динамікою щеплень

4 серпня 2021, 15:55

З вересня у всіх вінницьких маршрутках можна буде розраховуватись банківською карткою

4 серпня 2021, 14:47

З першого вересня вінничани отримуватимуть електронні листи тимчасової непрацездатності

4 серпня 2021, 12:57

Вінниччина представить свою продукцію на Міжнародному гастроярмарку

4 серпня 2021, 10:55

Бізнес-форум «HoReCa.Restart» пройде у Вінниці 5 серпня

3 серпня 2021, 16:39

Нові маршрути, 70 трамваїв і електроавтобуси: мер Вінниці Сергій Моргунов назвав напрямок розвитку транспортної мережі

3 серпня 2021, 14:29
Всі новини