Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до кінця життя.
Як ідеться на сайті міської ради, поліомієліт неможливо вилікувати, але йому можна запобігти, зробивши щеплення. Найбільш вразливою категорією є діти до п'яти років, саме тому перше щеплення вони отримують у перші місяці життя.
Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину. Також заразитись ним можна через брудні руки, заражену їжу та воду. У зоні ризику знаходиться кожна невакцинована людина – і дитина, і дорослий.
Перебіг хвороби характеризується ураженням центральної нервової системи, виникненням паралічів. Хвороба може призвести до смерті. Інкубаційний період може тривати від 4 до 35 днів, після чого може розвинутися поліомієліт. При цьому прояви хвороби можуть бути різними:
За інформацією МОЗ України, близько 5% хворих помирають (в основному – через порушення дихання при паралічі дихальної мускулатури). У одного з 200 хворих розвиваються деформації хребта і кінцівок, що стають причиною інвалідності. Інші небезпечні ускладнення поліомієліту – пневмонія, міокардит, важкі шлунково кишкові розлади з кровотечею, проривом, виразками, кишкова непрохідність.
Єдиним способом вберегтись від поліомієліту є вакцинація. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя. Імунізація для громадян України є безкоштовною.
Згідно з Календарем профілактичних щеплень, оптимальний час для введення вакцин:
«На сьогоднішній день не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту, тому вакцинація – єдиний спосіб вберегтись від хвороби, – каже директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш. – Отримати вакцину згідно з календарем профілактичних щеплень можна у всіх ЦПМСД Вінниці».