Новини

Вінницька громада починає співпрацю зі словацькими інвесторами щодо проєкту з телемедицини у кардіології та перинатальній галузі

7 листопада 2024, 12:36

Зокрема, йдеться про запровадження проєктів у перинатальній галузі, щоб допомогти вагітним з ускладненнями, та в кардіології для хворих з серцево-судинною патологією.

Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, телемедицина – це один із передових напрямів медицини, що полягає в наданні послуг пацієнту дистанційно за допомогою гаджетів. Про можливості практичного застосування телемедицини у міських закладах охорони здоров’я їхні очільники та представники департаменту охорони здоров’я говорили 6 листопада зі словацькими інвесторами.

До Вінниці завітали представники словацької компанії Goldmann Systems: Мартін Балаш та Любаш Петрек разом з економістом Павлом Кухтою та словацьким політиком Іваном Міклошем. Зі сторони Вінницької громади на зустрічі були директор департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш, його заступниця та начальниця відділу стратегічного планування та розвитку охорони здоров'я Наталія Коробчинська, медичний директор ВМКЛ №1 Олександр Банах, його заступник Руслан Кіщук, медичний директор Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології Володимир Гладких, медична директорка ВМКЛ «Центр матері і дитини» Леся Бардаш.

«Наша діяльність зосереджена на тому, що приводимо в Україну компанії з Європейського Союзу, зокрема, ми доволі активні в медичній сфері. У Вінниці наші словацькі партнери вперше. Знаємо, що у вас певною мірою найкращий регіон та місто для того, щоб застосовувати нові підходи та нові технології. Місто Вінниця є просунутим у плані охорони здоров’я», – говорить Павло Кухта.

З представниками галузі охорони здоров’я Вінниці іноземні гості обговорили можливу співпрацю у галузі телемедицини. Йшлося про дистанційне спостереження за вагітністю в амбулаторних умовах. Для цього планують розробити скринінг-девайс, який допомагає вчасно виявити критичні стани у вагітної та плоду. Такий прилад видаватиме лікарня жінкам, які мають ризик розвитку критичних станів. За допомогою гаджета можна буде спостерігати за станом вагітної та плоду, контролюючи основні показники. Вони передаватимуться до стаціонарного центрального обладнання, яке встановлено в лікарні, щоб медики могли слідкувати за станом здоров’я вагітної.

Можливість впровадження телемедичної системи розглядають у ВМКЛ №1 та ВМКЛ «Центр матері і дитини». Для цього словацькі партнери відвідали заклади особисто та познайомилися з тим, як вони працюють наразі.

Також говорили про запровадження телемедичних здобутків у галузі кардіології. Відповідне обладнання використовуватимуть для пацієнтів Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології.

«Цінуємо інтерес іноземних інвесторів до розвитку медичної галузі нашого міста. Наша мета залишається незмінною – зберегти життя та здоров’я пацієнтам. Це стосується людей із серцево-судинними патологіями, адже основною причиною смертності у світі, за даними ВООЗ, залишається ішемічна хвороба серця. Запровадити телемедичні гаджети плануємо і у перинатальній галузі. Тут ми несемо відповідальність вже за два життя: матері та дитини. За допомогою обладнання можна спостерігати за станами вагітних під час певних ускладнень. Наразі розглядаємо можливість покращити наявну систему надання медичних послуг за допомогою передових телемедичних технологій. Будемо працювати у цьому напрямі», – підсумував директор департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш.


Фото: Вінницька міська рада

Поділитися :