Новини

Вінницьке обласне патологоанатомічне бюро робить не лише розтини, а й дослідження

27 січня 2022, 12:31

Їх результати допомагають встановити діагноз пацієнтам та заробити кошти на нове обладнання.

На фб-сторінці Департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОДА розповіли більше про діяльність бюро і розказали які дослідження тут проводять.

В основному працівники займаються патогістологічними, імуногістохімічними та цитологічними дослідженнями. В день в середньому встановлюється близько 100 кінцевих діагнозів, які потребують правильного лікування.

Саме завдяки цій діяльності, заклад заробляє кошти і це дало можливість за останні 1,5 роки оновити обладнання в лабораторіях й модернізувати не тільки приміщення, а й діяльність персоналу. У закладі працює 109 співробітників, із них - 36 досвідчених лікарів-патологоанатомів.


Аби знати все про рідне місто, підписуйтесь на наш Telegram - канал https://t.me/mnb_vinn


Вінницьке обласне патологоанатомічне бюро наразі співпрацює із 68 медичними закладами. Це як приватні, так і державні структури, і не лише з нашої області, а й з Черкаської, Чернівецької та Запорізької.

«Саме ми допомагаємо лікарям поставити точний діагноз пацієнту. Наші патологоанатоми досліджують матеріал, який надходить з медичних закладів, після операцій. Під мікроскопами завдяки ряду специфічних досліджень, лікарі виявляють, наприклад в пацієнта є рак, метастази чи інше захворювання, що дозволяє призначити правильне лікування. За останній час нам вдалося зробити послугу конкурентною. Процес дослідження став автоматизований, працюємо за міжнародними протоколами. В 5 разів збільшили дохідну частину», - розповів директор Вінницького обласного патологоанатомічного бюро Михайло Гресько.

Варто відзначити, що досліджують у закладі і матеріали пацієнтів хворих на COVID-19.

Читайте також:
На Вінниччині понад півтори тисячі нових хворих на COVID-19 за добу - вперше з початку пандемії

Поділитися :