Муніципальна рада Карлcруе одностайно затвердила рішення про такі наміри 26 липня. Німецькі партнери прагнуть висловити солідарність нашій громаді, підтримати євроінтеграційні прагнення, а також зробити свій внесок у відбудову України.
Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав міський голова Сергій Моргунов.
Зазначається, що німецькі партнери у знак поваги та підтримки до нашої країни та приїзду української делегації на ратуші підняли синьо-жовтий прапор.
"Це чіткий сигнал з усіх сторін, що ми вступаємо в контакт", - підкреслив мер Франк Ментруп.
Серед кандидатів на побратимство були також інші обласні центри України. Але саме з Вінницею вже налагоджені дружні контакти на рівні родин та громадських організацій. Німецьких партнерів також привабила інноваційність та проєвропейськість нашого міста. У Карлсруе вважають, що наші громади мають багато спільного, тому співробітництво принесе обопільну користь.
Карлсруе – це одне з найбільших міст в регіоні Баден-Вюртемберг, в якому мешкає близько 308 тисяч людей, трохи менше, ніж у Вінниці. У Німеччині його ще називають «резиденцією права»: тут розташовані федеральні суди та Генпрокуратура. У Карлсруе працює і найстаріший технічний університет країни.
Карлсруе – місто на Рейні та другий за величиною річковий порт Німеччини та важливий залізничний вузол.
Тут розвинена промисловість та ділова активність. Працює аеропорт. Нові економічні зв’язки потрібні для нашої громади та зміцнення країни під час війни. Потенційно бізнес обох громад може співпрацювати у сфері ІТ, харчовій галузі, відновній енергетиці.
Відправною точкою партнерства міст можуть стати культурні та освітні обміни.
Також нам цікава співпраця у сферах:
• міська мобільність
• громадський транспорт
• просторовий розвиток
• ІТ, відновна енергетика, харчопром
Також ми готові до спільних проєктів у сфері міської мобільності та просторового розвитку. Карлсруе відрізняє якісна велосипедна інфраструктура, мережа громадського транспортного, інклюзивність міського простору. До речі, у Карлсруе є підземні трамвайні маршрути, і це цікавий досвід. Адже екологізація транспорту – одна з цілей нашої Стратегії 3.0, яку ми розробляли ще повномасштабного вторгнення рф. І ми працюємо зі швейцарським Цюрихом щодо оновлення рухомого складу трамваїв, - пише Сергій Моргунов.
Окрім того, Карлсруе має намір інвестувати близько 50 тисяч євро для зміцнення нових партнерських відносин з Вінницею. До нашого міста вже запросили колег з Карлсруе для обміну ідеями.
Сподіваюсь, що після Перемоги партнерство тільки набиратиме обертів. Ми вдячні всім міжнародним партнерам, які підтримують Україну у боротьбі з терористичною росією. І дружба на рівні громад – ще один крок до єдності Європи. Упевнений, що сесія Вінницької міської ради підтримає рух до побратимства з Карлсруе і прийме зустрічне рішення, - підсумував міський голова Вінниці.