Загальноукраїнська державна программа лікування безпліддя діє з 2005 року. Щорічно з держбюджету виділяються кошти для лікування жінок, які мають абсолютні показання. Держава фінансує парам одну спробу штучного запліднення.
Як повідомляють в обласному департаменті охорони здоров'я, цього року у МОЗ запланували надати допомогу 573 жінкам. За перший квартал 2023 року з Вінницької області на лікування направлено 4 пацієнтки.
"До війни державною програмою могли скористатися пари до 40 років, які мали трубний фактор непліддя. Зараз програмою можуть скористатися пари з будь-яким фактором непліддя, й ті, наприклад, в яких було в анамнезі ЕКО. До нас звертаються пари, ми дивимося усі аналізи й при необхідності дообстежуємо та скеровуємо на подальше лікування. Щороку державною програмою користуються понад 20 пар", - розповідає лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії Світлана Гаврилюк.
Як можна скористатися програмою?
Пара, в якої не виходить самостійно зачати дитину, повинна звернутися до лікаря-гінеколога й пройти відповідні обстеження. Після чого:
Більш детальну інформацію про порядок направлення жінок для проведення першого курсу лікування знайдете у відповідному наказі МОЗ.