Новини

За ініціативи Гройсмана на Вінниччині створили платформу для обговорення регіональної стратегії

15 червня 2020, 09:30

Команда Гройсмана у 2010 році створила стратегію "Вінниця 2020". Цей фундаментальний план обговорювався з людьми: як вони хочуть прожити наступні 10 років і чого хочуть досягти. Як наслідок – шість разів поспіль, за оцінкою вінничан, місто займає перше місце в Україні по якості життя.


Проте сьогодні актуальні інші виклики та завдання, тому потрібна нова стратегія «Вінниця 3.0», яка охопить громади усієї області. Про це заявив експрем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час конференції "Стратегічної сесії 2030: Область-Вінниця-громади».

Він зазначив, що головне завдання  щоб люди з кожним роком жили краще. Краще заробляли, могли реалізувати себе, щоб  було безпечно, щоб діти нормально відвідували заклади освіти, щоб медицина стала врешті-решт якісною. І аби почути актуальні проблеми та напрацювати план дій їх вирішення, ініційовано обговорення пріоритетів Вінниччини на наступне десятиліття.

Володимир Гройсман зазначив, що за останніх 3-4 роки у Вінницькій області покращилась інфраструктура, створювались громади, ремонтувались дороги, збільшувалось фінансування. І сьогодні абсолютно новий етап. Треба об’єднати усі  можливості та ресурси, аби створити новий план дій. Він дасть можливість відреагувати на виклики, постали перед усією Україною. Саме консультації з людьми, попереднє  обговорення рішень – це гарний досвід, який дав результат. Тому варто, щоб за таким принципом діяли усі громади.

Володимир Гройсман також зазначив, що реформа децентралізації, з якою він йшов до влади дає шанс кожній громаді стати успішною. "І як би не пафосно це звучало, –  зазначив політик, – ми це робимо заради людей".

– Плани перспективного розвитку громад повинні мати спільні пріоритети. І контрасту між якістю життя людей в селі й у місті не має бути. Умови для людей мають бути однаково комфортні, не залежно від місця проживання. Чіткий план і довіра людей – це те, що дає успіх. Я готовий допомогти, чим зможу, щоб Вінниччина розвивалась і надалі. Тим більше, що нас є досвід, як це зробити, – підсумував Володимир Гройсман.

Він закликав вінничан долучитись до онлайн-спільноти "Стратегічна сесія 30: область-Вінниця-громади", щоб брати участь у заходах, які розроблятиме команда та пропонувати свої ідеї.

Поділитися :

Останні новини

Всі новини