Новини

До Вінниці із зони активних бойових дій релокувалось 121 підприємство

5 вересня 2022, 09:03

На релокованих до Вінниці підприємствах вже створили понад 630 робочих місць

Процес переміщення бізнесу з місць, де йдуть бойові дії триває і наразі у нашій громаді 121 релоковане підприємство. На їх базі створили понад 630 робочих місць, на які залучили як вінничан, так і вимушених переселенців. Продовжується реалізація інвестиційних проєктів на території громади. Про це розповів міський голова Сергій Моргунов. 

Війна досить серйозно вплинула на економічну стабільність. Наше завдання – оберігати кожного. Тому при релокації певної компанії департаменти включались у роботу, аби надати максимальну підтримку, вичерпну консультацію, - зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Запрошують підприємства й до Вінницького індустріального парку. Нещодавно підписали меморандум щодо перспектив розміщення там виробництва сільськогосподарської продукції, - каже міський голова. 

Ділянки розташовані на території існуючих підприємств, а ми здійснюємо комунікацію між місцевим бізнесом і релокованим. Водночас пропонуємо заходити до Вінницького індустріального парку. Крім того, з Харкова переведено потужності UBC Group. У Вінниці компанія налагоджує виробництво, у тому числі на майданчиках інших підприємств. Чимало вінницьких підприємств тим часом вже перейшли на воєнні рейки економіки та намагаються нарощувати свої потужності. Підприємство Barlinek має на меті надалі працювати та нарощувати виробництво, щоб вийти на довоєнні обсяги. Головне, що підприємство експортує продукцію у 56 країн, в Україну надходить валюта. Таких виробників, звичайно, слід підтримувати, - розповідає Сергій Моргунов.

Водночас є підприємства, які змушені були перевести потужності з Вінниці, як, приміром,  ДП «Електричні системи». Очільник міста пояснює, що причиною стало те, що підприємство працює на давальницькій сировині без доданої вартості.

Якщо казати про закордонних інвесторів у цілому, то ставлення різне. Австрійська компанія HEAD оцінила ситуацію та через кілька місяців після початку війни відновила роботи по спорудженню заводу. Працюємо з іншими потенційними інвесторами, яких цікавить Вінниця, - каже мер. 

Щодо інвестиційних проєктів, реалізація яких триває у Вінниці, то перед початком війни португальська компанія «ТіСіЕс» (TCS) підтвердила намір розмістити у Вінниці завод будматеріалів.

Нещодавно отримали відповідь, що від планів не відмовляються, але реалізують задум пізніше, зауважив очільник громади.

Поділитися :