Новини

У Вінниці відбувся профорієнтаційний інформаційний захід для Захисників, Захисниць та членів їх родин

16 листопада 2023, 13:08

Учасникам лекції розповіли про можливості розпочати власний бізнес, освіти для дорослих та перекваліфікації.

Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, вчора, 15 листопада заступниця міського голови Галина Якубович, фахівці міського департаменту соціальної політики, Центрів зайнятості, а також працівники профільних установ зустрілися із помічниками ветеранів, членами родин учасників бойових дій, полеглих Захисників та Захисниць. 

Заступниця міського голови Галина Якубович наголосила на актуальності теми освіти дорослих в умовах воєнного стану. 

"Важливо, що на цьому заході присутні помічники ветеранів, які віднедавна працюють у нашій громаді. Вони зможуть поділитися отриманою інформацією із ветеранами, а також членами родин наших Захисників та Захисниць, які сьогодні не змогли бути присутніми. Вдячна усім колегам та партнерам за продуктивну та інформативну зустріч. І, звісно ж, нашим Збройним Силам України за можливість жити тут і зараз, розвивати та підсилювати нашу громаду та країну", - зазначила Галина Якубович.

Одним зі способів опанувати нову сферу діяльності можуть стати грантові програми на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей. 

"Це може здаватися нелегкою темою, але вона дає чималі можливості для старту власної справи. Ті, кого зацікавлять можливості грантових програм – можуть звертатися до Вінницького обласного центру зайнятості", - розповідає начальниця відділу активних програм зайнятості Вінницького обласного центру зайнятості Вікторія Рисак.

Окрім того, учасники зустрічі обговорили:

  • надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю;
  • компенсаційні програми для роботодавців за працевлаштування зареєстрованих безробітних;
  • реалізацію експериментального проєкту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості;
  • порядок видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці;
  • перелік професій та спеціальностей для навчання, за якими може бути виданий ваучер;
  • сприяння працевлаштуванню, послуги з підбору роботи, професійна орієнтація та професійне навчання зареєстрованих безробітних за направленням центру зайнятості.

Учасників зустрічі ознайомили з проєктами:

  • «Програмна підтримка діяльності МСП та розвиток підприємницьких навичок ВПО», який реалізовується громадською організацією «Академія успіху» за підтримки департаменту соціальної політики міської ради;
  • «Реінтеграція ветеранів/ветеранок та членів їх сімей», який реалізовуватиметься громадською організацією «Центр Поділля-Соціум» у партнерстві з АПЦ «Ветеранський простір» за підтримки департаменту соціальної політики міської ради.

Подібні профорієнтаційні заходи планують проводити й надалі. За їхніми анонсами слідкуйте на ФБ-сторінці департаменту соціальної політики.


Фото: Вінницька міська рада

Поділитися :