Новини

Вінницькі фермери зможуть отримати компенсацію за висаджені культури

8 грудня 2023, 17:02

Фінансову підтримку від ВМТГ зможуть отримати суб'єкти господарювання у галузях овочівництва та картоплярства.

Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, відповідне рішення затвердили 7 грудня, під час засідання виконавчого комітету ВМР.

Директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов розповів, що Документ передбачає підтримку та розвиток аграрного сектору – як одного з найважливіших галузей економіки України.

“Одним із основних пріоритетів Вінницької міської ради є стійкість економіки. Це необхідна складова для обороноспроможності країни під час війни. Оскільки Вінницький регіон має великий потенціал в аграрному секторі – а це одна з найважливіших галузей економіки нашої держави, міська влада прагне стимулювати до розвитку галузі землеробства, органічного виробництва та глибокої переробки сільськогосподарської продукції. Фінансова підтримка наших аграріїв у галузях овочівництва та картоплярства дасть можливість наростити власну продуктивність”, – сказав Максим Мартьянов.

Відповідно до Порядку суб’єкти господарювання мають право на отримання фінансової підтримки на безповоротній основі суб’єкти господарювання, які відповідають наступним умовам:

  • стосовно яких не відкрито провадження у справі про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
  • які не мають простроченої заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи ГУ ДПС у Вінницькій області;
  • які зареєстровані в Державному аграрному реєстрі;
  • право власності та/або користування земельними ділянками зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на території Вінницької міської територіальної громади.

Фінансова підтримка надається один раз на рік суб’єктам господарювання:

  • у розмірі 30% вартості висадженого/висіяного в поточному році насіння овочевих, баштанних культур та картоплі (без урахування податку на додану вартість), але не більше ніж 50,0 тис. грн одному отримувачу;
  • у розмірі 30% вартості обладнання, матеріалів, робіт зі встановлення системи краплинного зрошення, але не більше ніж 50,0 тис. грн одному отримувачу.

“У разі подання суб’єктом господарювання документів для отримання фінансової підтримки на безповоротній основі за двома зазначеними в цьому підпункті напрямами, фінансова підтримка надається у розмірі, що не перевищує 80,0 тис. грн одному одержувачу на рік. А от, для суб’єктів господарювання, які створені у поточному році, фінансова підтримка надається у розмірі 15,0 тис. грн на один гектар оброблюваних угідь під вирощування овочевих, баштанних культур та картоплі, але не більше ніж 60,0 тис. грн одному отримувачу”, – додав Максим Мартьянов.

 
Фото: Вінницька міська рада

Поділитися :