Реальні кроки для попередження зриву опалювального сезону 2021-2022 року представники 951 територіальної громади виклали у спільній заяві.
Як зазначив "Місту над Бугом" заступник виконавчого директора Асоціації міст України Ярослав Рябошук, звернення до Президента, Уряду та парламенту написали тому, що усі попередні пропозиції міст не були почуті, а перемовини не мали успіху.
Експерт також нагадав, що зобов’язання підписаного між Урядом і АМУ Меморандуму (про непідняття тарифів для населення та компенсації до 1 жовтня збитків, отриманих від державного регулювання тарифів на тепло для населення) Урядом також не були виконані.
"Меморандум був укладений. Комунальні підприємства теплопостачання і органи місцевого самоврядування свою сторону Меморандуму виконали, а збитки до цього часу залишаються некомпенсованими. Ми наближаємося до нового опалювального сезону, який зазвичай розпочинається наприкінці жовтня. На сьогодні у нас більшість рахунків арештовано НАКом "Нафтогаз" або облгазами за те що в нас виникла заборгованість по сплаті за природний газ, тому що ми не змогли розрахуватися вчасно, зокрема через те, що держава нам не компенсувала збитки. Ці рахунки заблоковано, відповідно, ми не можемо оплатити підготовку до опалювального сезону, провести ремонтні роботи, видати заробітні плати працівниками теплокомуненерго. Зараз ми в критичній ситуації, оскільки ми розуміємо, що людям вже потрібно подавати тепло, а в нас нічого не готово, до того ж не готово не через нашу провину", – зауважив Ярослав Рябошук.
У спільній заяві представники АМУ закликали:
5. Спрямувати субвенцію з Держбюджету місцевим бюджетам на погашення різниці в тарифах за період 2016-2021 роки в обсязі 37 млрд гривень.
Зазначимо, що до складу Асоціації міст України входить 951 територіальна громада з 1460. Це усі міста й низка сільських і селищних громад.