На її реалізацію з обласного бюджету планують виділити 345 млн грн.
Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбук голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, на противагу попереднім рокам, обласна рада не лише ухвалила цей документ, а й взяла безпосередню участь в його створенні. Робоча група у складі депутатів, фахівців апарату облради та експертів галузі зробила з рядової програми робочий інструмент, яким зможуть скористатись населені пункти, що потерпають від важкодоступності питної води.
Ми вийшли на змістовний якісний документ, наступний крок – закріпити за ним фінансові гарантії, які забезпечать практичну реалізацію заходів. Кошти обласного бюджету будуть виділятись на поворотній (бюджетні позички) та безповоротній основах (субвенції з обласного бюджету). Разом з Програмою ухвалений Порядок розподілу і використання коштів, де прописаний чіткий і зрозумілий механізм подачі документів, вимоги до проєктів, строки і дедлайни.
Програма передбачає низку заходів: будівництво мереж водопостачання і водовідведення, нові свердловини та каптажні колодязі, будівництво та реконструкція гідротехнічних споруд тощо. Вперше передбачені дослідження стану водних ресурсів області.
За результатами досліджень, які проводила Держпродспоживслужба, якість води в децентралізованих джерелах значно гірша ніж в централізованих. Тож однією з цілей Програми є перехід до централізованих джерел водопостачання та розбудова систем водовідведення.
Всього на Вінниччині доступ до систем централізованого водопостачання, за словами Вячеслава Соколового, має 42,5% населення. І якщо усі 100% міст та селищ міського типу області забезпечені водогонами, то сіл – усього 24,5%. Як джерело централізованого питного водопостачання використовуються річки на 5 водогонах (у містах Вінниця, Калинівка, Хмільник Ладижин, Козятин) – це 85% всієї спожитої води в області. Решта споживачів області забезпечується питною водою із підземних джерел – це 429 свердловин та каптажних криниць.