На знімках – українські військові, які проходять лікування та реабілітацію. Кожне фото доповнене життєвим девізом героїв.
Як зазначається на фб-сторінці Командування Медичних сил Збройних Сил України, в одному із лікувальних закладів Вінниччини пройшла виставка світлин із фотопроєкту "GLORY TO THE HEROES".
Автором проєкту став вінницький фотограф Костянтин Ревуцький, який минулого літа загорівся ідеєю створити світлини, присвячені українським воїнам. Тож героями його робіт стали захисники, які проходили лікування та реабілітацію в цьому медичному закладі. Кожне фото ілюстроване життєвим девізом, який допомагає військовослужбовцям і ветеранам не пасувати перед складними обставинами.
"Це щось більше, ніж фотографії. Це історії, що показують справжню силу духу людей, які виборюють наше майбутнє. Моя мета – зафіксувати їх такими, якими їх бачить країна: Героями, але водночас звичайними людьми. Адже ці чоловіки, попри отримані поранення, продовжують бути сильними та надихають інших працювати на благо країн", – прокоментував Костянтин Ревуцький.
Одним із героїв виставки став 23-річний Павло Сухолитка – військовослужбовець штурмової роти 30-ї омбр. На службі хлопець із 18 років. Батьківщину боронив на Бахмутському та Харківському напрямках. Поранення отримав під Куп’янськом наприкінці 2023-го. Осколок російської гранати пошкодив йому шийний відділ хребта.
Майже півтора року Павло провів по шпиталях. Понад шість місяців був нерухомим. Але хлопець разом із медиками не здались. Тривала щоденна реабілітація принесла свої результати: заняття в басейні, тренажери, масажі – поставили бійця зі спінальною травмою на ноги. Зараз воїн вже сам пересувається вулицею та потихеньку готується до цивільного життя. А минулого літа взяв участь у зйомках проєкту Костянтина Ревуцького.
"Чи сподобалось мені фотографуватись? Мабуть, так. Хоча все сталось доволі неочікувано: я їхав із процедури, зупинився відпочити, повернувся – і мене "схопив" об'єктив. Вдячний Костянтину за вдалу і потрібну ініціативу. Загалом мій життєвий девіз "Ніколи не здавайся", намагаюсь його дотримуватись, щоб не ставалось зі мною. Потрібно весь час іти вперед. Не можна здаватися, бо якщо здасися, ти себе закопаєш", – посміхається Павло.
Інший герой – Олександр Говоруха. Чоловік пішов на війну добровільно в перші дні широкомасштабного вторгнення. Спочатку служив в Силах логістики ЗСУ, виконував завдання у Харківській та Херсонській областях. Згодом був переведений до однієї із окремих мотопіхотних бригад, де служив на посаді головного сержанта роти.
Поранення Сашко отримав 23 травня минулого року на околицях Вовчанська під час двостороннього стрілецького бою, що зав'язався із ворожими ДРГ. Куля пройшла на виліт у верхній третині стегна, перебила артерії. Це спричинило сильну кровотечу.
"Я наклав собі турнікет. Згодом побратими надали домедичну допомогу. До моменту, коли я потрапив на стабпункт, пройшло 11 годин. Перше питання хірурга в шпиталі було щодо того, чому не попускав турнікет. Відповів, що не знав, коли буде евакуація і чи буде взагалі, а я втратив дуже багато крові. Тож стояло питання про виживання. З того бою ми вийшли з мінімальними втратами, окрім того, мій підрозділ всі поставлені завдання виконав, позиції втримали", - розповідає Олександр.
Костянтин запропонував Олександру долучитись до проєкту, коли той проходив реабілітацію. Воїн охоче погодився, хоч і не мав досвіду участі у зйомках.
"Не міг навіть подумати, що проєкт набуде такого масштабу. Костя висвітлює дуже правильну тему, розповідаючи про те, якою надзвичайно високою ціною дається для нашої країни свобода. Люди мають цінувати те, що вони мають, допомагати армії, допомагати одне одному. Адже якщо ми хочемо перемогти, маємо бути одним цілим, як у перші дні широкомасштабного вторгнення. Особисто на мене проєкт вплинув неймовірно позитивно, я навіть не очікував такої реакції людей. Костянтин в своїх публікаціях в соцмережах позначав мене, тому люди часто переходили на мою сторінку, багато писали гарних слів, бажали здоров'я, одужання. Навіть на вулиці почали впізнавати, дякували. Моя світлина стала головною в проєкті, я такого навіть не очікував. Дякую Кості за професіоналізм і стійку громадянську позицію. Це дійсно надихає інших людей, змушує цінувати свободу і боротьбу за неї та розуміти, як важко вона дається", - йдеться в повідомленні.
Нещодавно Олександр звільнився з лав Збройних Сил України та доєднався до футбольної команди військових з ампутаціями «Pokrova Lviv AMP». Ветеран бере активну участь в тренуваннях з ампфутболу, який набирає обертів в Україні. Команда готується до чемпіонату Польщі та всеукраїнських і міжнародних турнірів.
Варто зазначити, що вперше виставку було презентовано у Верховній Раді України до Дня Збройних Сил України.
Фото: Командування Медичних сил Збройних Сил України