Фотопроєкт представлений 20-ма роботами сапера окремого батальйону розмінування та присвячений Дню інженерних військ, який щорічно відзначається в Україні 3 листопада.
Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, днями фотовиставку відкрили на другому поверсі Вежі артинова у середмісті Вінниці.
В основі кожної світлини – квіткова композиція, яка знаходиться у гільзі. Такі фотографії сапера стали своєрідними листівками з війни для рідних і близьких. Їх усі військовослужбовець створив у перервах між виконанням завдань у різних регіонах України.
Старший офіцер відділення морально-психологічного забезпечення 756-ї бригади охорони Державної спеціальної служби транспорту Катерина Вацик розповіла, що мета виставка – продемонструвати силу духу військовослужбовців Державної спеціальної служби транспорту та їхню беззаперечну віру у перемогу. А ще показати трансформацію цивільної людини у війську, яка знайшла можливості для особистого розвитку та кар’єрного зростання, відкрила в собі нові таланти й опанувала нові навички. Зокрема на це спрямована й щоденна робота військових психологів.
«На війну йдуть, зокрема люди, які ніколи не були військовими, але життя їх склалось інакше, і їм довелось перенароджуватися. Наше завдання допомогти Захисникам і Захисницям психологічно. Наш офіцер Сергій Статєва попри стрес знайшов себе у фотомистецтві. Коли Сергій звернувся до нас по підтримку, ми порадили йому спробувати себе саме у фото. І такий спосіб відволіктися йому дуже сподобався. кількість його робіт налічує понад 200, а тут представлено лише 20», – каже Катерина Вацик.
Своєю чергою пресофіцер служби зв’язків з громадськістю 756-ї бригади охорони Державної спеціальної служби транспорту молодший лейтенант Дар’я Мустеца розповіла, що такі важливі теми необхідно сьогодні транслювати у суспільстві.
«Цей виставковий проєкт – результат ефективної діяльності наших офіцерів-психологів відділення морально-психологічного забезпечення з особовим складом та впровадження ними сучасних методів психологічної стійкості на військовій службі. А робота Сергія Статєви, як сапера вимагає бути дуже сконцентрованим. Варто зазначити, що тут представлені роботи переважно з деокупованої Київщини та Чернігівщини, де хлопці проводили розмінування», – підкреслює Дар’я Мустеца.
Директор КЗ «Музей Вінниці» Олександр Федоришен зазначив, що у Вежі Артинова експонуються різні виставки, покликанням яких є привернення уваги громадськості як до історії, так і сьогодення України, що відбувається на тлі війни.
«Тут автор передає свої емоції через об’єктив. Це не просто естетичне зображення квітів – це спосіб показати, як військовослужбовець, попри суворі реалії війни, зберігає внутрішню людяність і здатність бачити красу навколо», – говорить Олександр Федоришен.
Фотовиставка «Квіти з війни» експонуватиметься до 1 грудня з середи по неділю – з 12:00 до 17:00. Вхід вільний.
У разі оголошення повітряної тривоги захід призупинять, а присутні мають прямувати у найближче укриття. Мапа – за посиланням.
Довідка:
Лейтенант Сергій Статєва народився у Кривому Розі. Отримав вищу освіту в Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського. До повномасштабного вторгнення працював металургом у Кривому Розі. Строкову службу не проходив та ніколи не захоплювався фотозйомкою. З березня 2022 року несе службу в лавах Державної спеціальної служби транспорту.
Фото: Вінницька міська рада