Новини

Містян запрошують на презентацію книги "Любов. Перелюб. Дітозгубництво. Вінницький повіт і довкруж, 20-40 рр. ХІХ ст"

31 жовтня 2023, 11:05

У цій праці крізь призму архівних документів, фольклору та літературних текстів першої половини ХІХ століття автор висвітлює тогочасні інтимні людські стосунки, а також пов’язані з ними конфлікти.

Як інформують на сайті міської ради, презентація нової книги провідного наукового співробітника ЗК «Музей Вінниці» Арсена Зінченка відбудеться у четвер, 2 листопада о 18:15 у Хабі «Місто змістів». У книзі порушуються питання шлюбних і позашлюбних стосунків, небажаної вагітності, «блудного життя» тощо.

Видання орієнтоване на читачів, які цікавляться соціально-психологічними аспектами минулого, історичним контекстом драми людських стосунків, а також їхнім трактуванням у судових практиках. Арсен Зінченко у своїй праці розглядає соціокультурні та станові орієнтири вінницького суддівства і духівництва першої половини ХІХ століття. Адже їхні погляди на життя та ціннісні орієнтири безпосередньо впливали на зміст судових ухвал.

«Це дослідження розгорнулося в ході підготування до публікації матеріялів Вінницького повітового суду перших десятиріч ХІХ ст, серед яких кілька десятків проваджень стосувалися розгляду позашлюбних стосунків та дітозгубництва. У листуванні слідчих чиновників і присудах не знайдемо понять любов чи кохання, натомість звично вживаються тільки офіційно-формальні терміни: шлюб, законновінчані, яким протиставляються блуд, «блудодеяние», «внебрачный ребенок». Проте, в окремих справах при уважному читанні підсудні таки згадують про почуття любови, що привело до тілесного поєднання. З інших зізнань видно, що це почуття керувало вчинками так сильно, що часом штовхало навіть до самогубства і злочину. Ще з інших бачимо, як непереборний природний поклик кидав людей у шал перелюбу. Вагітність, яка наставала за тим, у багатьох жінок супроводжувалася страхом бути викритою й поганьбленою, а це штовхало на переступ дітозгубництва…» - йдеться у книзі.

Під час презентації усі охочі зможуть придбати собі книгу Арсена Зінченка «Любов. Перелюб. Дітозгубництво. Вінницький повіт і довкруж, 20-40 рр. ХІХ ст».

Вхід вільний.

Поділитися :