Новини

Міжмузейний обмін: вінницьку виставку "Золото Поділля: історія народів" покажуть у Києві

21 вересня 2020, 17:34

Експозиція з фондів вінницького краєзнавчого музею репрезентує найвідоміші археологічні  знахідки, пов’язані з Поділлям.  «Золото Поділля: історія народів» – перший проєкт, яким Національний музей історії України та вінницький краєзнавчий музей  започатковують міжмузейний обмін.

 

Як розповіла в коментарі "Місту над Бугом" директорка вінницького краєзнавчого музею Катерина Висоцька, виставку "Золото Поділля: історія народів"  покажуть  в  Києві, в Національному музеї історії України. Адміністрація вінницького краєзнавчого музею підписала договір з київськими колегами про експонування  колекції з власних фондів. Експонуватиметься  вона до середини лютого. А навесні наступного року до Вінниці привезуть виставку зброї з фондів Національного музею історії України.

«Договір між музеями на експонування цієї виставки, відповідно на збереження, на доставлення для нас, для них збереження, охорону, відповідно й експонування, всі вимоги, які ставляться до таких предметів, їх понад чотири сотні. А обмінна, тому, що у цьому році у нас на базі Національного музею наша археологія, а наступного року планується виставка зброї їхньої колекції у нашому музеї, у квітні – травні, з нагоди відзначення Міжнародного дня музею» - зазначила пані Катерина Висоцька  

Виставка «Золото Поділля: історія народів» – перший проєкт, яким Національний музей історії України та вінницький краєзнавчий музей  започатковують міжмузейний обмін. Експозиція з фондів вінницького музею репрезентує найвідоміші археологічні  знахідки, пов’язані з Поділлям. Ці предмети зображають культуру багатьох народів, які проживали в цьому регіоні від найдавніших часів до Середньовіччя.  Зокрема відвідувачі виставки  побачать золоті прикраси, коштовну зброю та срібний посуд, знайдені в одному з найбагатших сарматських поховань – царя Інісмея, правителя Ольвії. А також найбільшу в Європі колекцію бурштинових прикрас, доби пізньої бронзи з унікального курганного могильника Гордіївка.

Виставку відкриють 16 жовтня.

Поділитися :

Останні новини

«Сліпа корова»: у Вінниці з’явилась нова туристична атракція

29 жовтня 2020, 17:56

На Вінниччині поліція затримала підозрюваного у вбивстві 92-річної мешканки Козятина

29 жовтня 2020, 17:37

У Вінниці розповіли про автоматичний перерахунок субсидії на новий опалювальний сезон 

29 жовтня 2020, 16:57

Цьогоріч жителі 42 вінницьких багатоповерхівок отримали оновлені двори

29 жовтня 2020, 14:42

Керівництво колонії на Вінниччині звинуватили у вимаганні грошей з ув'язнених

29 жовтня 2020, 14:08

У Вінниці виконали 60% робіт з реконструкції даху Палацу дітей та юнацтва

29 жовтня 2020, 11:19

У Вінниці оголосили переможців конкурсу "Бюджет громадських ініціатив"

28 жовтня 2020, 16:43

"Мистецтво жити": на Вінниччині бібліотеки долучились до всеукраїнського проєкту, створеного на підтримку онкохворих людей

28 жовтня 2020, 15:43

На малій сцені Вінницького театру ім. Садовського незабаром відбудеться прем'єра

28 жовтня 2020, 15:43

Нову екскурсію «Таємниці музею пана Заваркіна» найближчим часом презентують у Вінниці

28 жовтня 2020, 15:18
Всі новини