Операція Феррацці є одним з найважчих оперативних втручань в кардіохірургії, але водночас найбезпечнішим для пацієнта. Саме її виконали хірурги вінницької "Пироговки" спільно з фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.
Як повідомляють на фейсбук-сторінці "Вінницька обласна клінічна лікарня імені М. І. Пирогова", подібна складна операція виконувалась на базі ВОКЛ ім. Пирогова вперше в історії.
Пацієнт страждав від Гіпертрофічної кардіоміопатії - генетично детермінованим захворюванням серця, яке характеризується гіпертрофією (потовщенням) стінки лівого шлуночка та є причиною раптової серцевої смерті.
«Операція була направлена на сповільнення розвитку хвороби, зниження ризику раптової серцевої смерті і повернення пацієнтки до повноцінного життя. Оперативне втручання було проведено в умовах штучного кровообігу, за 50 хвилин ми виконали комплексну корекцію – зробили реконструкцію мітрального клапана і, так звану, міоектомію – забрали частину серцевого м`язу, яка заважала виходу крові з лівого шлуночка серця в аорту. Операція пройшла вдало», - зазначає головний позаштатний спеціаліст МОЗ України Костянтин Володимирович Руденко.
Лікарі зазначають, що активне впровадження в практику хірургічного лікування гіпертрофічної кардіоміопатії з метою профілактики раптової серцевої смерті - важливий крок в розвитку кардіохірургічної служби на базі ВОКЛ ім. М.І.Пирогова. Це дасть можливість надавати вчасно якісну медичну допомогу більшій кількості пацієнтів, зменшити ризик раптової серцевої смерті та повернути пацієнтів до активного життя.