Новини

На Вінниччині СБУ викрила хакерське угруповання, яке злочинно втручалось в електронні системи вишів

9 листопада 2020, 14:35

Незаконно отриману інформацію реалізовували за грошову винагороду. Хакери протиправно змінювали офіційну інформацію навчальних закладів та отримували доступ до файлів, з екзаменаційними білетами. 

За повідомленням Управління Служби безпеки України у Вінницькій області на своїй сторінці у Фейсбук, хакерське угрупування, яке втручалось у роботу комп’ютерних програм та інформаційних ресурсів вищих навчальних закладів Вінниччини, було викрите кіберфахівцями.

Оперативники спецслужби встановили, що зловмисники протиправно змінювали офіційну інформацію навчальних закладів та отримували доступ до файлів, які містять, зокрема, відповіді на екзаменаційні білети. Незаконно отриману інформацію реалізовували замовники за грошову винагороду.

Для блокування роботи вишів під час складання іспитів, організатори також здійснювали DDoS-атаки на інформаційно-телекомунікаційні системи навчальних закладів. У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України, правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, sim-карти операторів стільникового зв’язку із доказами протиправної діяльності, а також банківські платіжні картки, на які надходили гроші від оборудки.

Додамо, операція із викриття зловмисників проводилась спільно зі слідчим управлінням ГУ Нацполіції у Вінницькій області під процесуальним керівництвом Вінницької обласної прокуратури.

Фото - управління СБУ у Вінницькій області. 

Поділитися :