Новини

На Вінниччині судитимуть підприємця, який не сплатив понад 20 млн грн податків

4 червня 2026, 13:40

З метою відшкодування завданих збитків на усе майно обвинуваченого накладено арешт.

Як повідомляють на фб-сторінці Вінницької обласної прокуратури, бізнесмен здійснював діяльність у сфері роздрібної торгівлі автозапчастинами та деталями. Упродовж 2018 – 2023 років він перебував на спрощеній системі оподаткування.

Підприємець перевищив встановлений законодавством граничний обсяг доходу, однак не перейшов на загальну систему оподаткування. 

Крім того, всупереч вимогам податкового законодавства він не зареєструвався платником ПДВ та не подавав податкові декларації.

Унаслідок таких дій державному та місцевому бюджетам завдано збитків на майже 22 млн грн несплачених податків. З метою відшкодування завданих збитків на усе майно обвинуваченого накладено арешт.

"За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно фізичної особи-підприємця з Вінниці за умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України). За вчинений злочин передбачено покарання у вигляді штрафу від 15 тисяч до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 3-х років та конфіскацією майна", - коментують правоохоронці.


Фото: Вінницька обласна прокуратура

Поділитися :