Новини

Нові стандарти шкільного харчування у Вінниці: 160 страв, більше фруктів та овочів

13 січня 2022, 14:59

Завершився перехідний період і вже з 1 січня 2022 року школи та дитячі садочки перейшли на нове меню для учнів.

Нововведення у шкільному харчуванні започаткували відповідно до постанови Кабінету міністрів №305. До оновленого меню увійшло 160 страв. Збільшено кількість фруктів та овочів. У стравах, згідно з новими нормами зменшено кількість цукру і солі, зокрема у напоях так і кондитерсько-борошняних виробах. Виключено споживання дітьми у школах печінки, сосисок, ковбасних виробів та маргарину. У шкільних буфетах заборонено продаж кондитерських виробів із підвищеним вмістом цукру, морозиво, а також різні снеки із підвищеним вмістом солі. Як зазначила директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко меню має бути різноманітним і не повторюватись.

«Збільшено споживання фруктів, овочів, молочних та кисломолочних напоїв, зменшено споживання хліба. І відповідно до цього і було розроблено меню. Меню має бути 4-тижневе, воно не має повторюватися, певні продукти за нормативами розписані на кожен день – тобто новації досить серйозні», - пояснила пані Оксана.


Аби знати все про рідне місто, підписуйтесь на наш Telegram - канал https://t.me/mnb_vinn


Водночас директорка департаменту освіти нагадала, що міськрада, дбаючи про здоров’я юних вінничан, ще з 2016 р. розпочала роботу з покращення якості харчування у закладах освіти міста, зокрема у школах та садочках. Така програма триває й надалі.

«Збереження здоров’я дітей – найважливіше завдання насамперед міської влади і департаменту освіти. Міська влада ще у 2016 почала роботу з покращення харчування в освітніх закладах. По-перше, встановлені пароконвектомати в усіх дитсадках. Вінниця – місто-новатор із впровадження технологічних карток приготування страв саме на цьому обладнанні. Уже цього року поставлено 7 пароконвектоматів, минулого – 8 і ця програма продовжуватиметься надалі як у самій Вінниці, так і на приєднаних територіях. Хочу нагадати, що в усіх закладах і в школах, і садочках установлена система очищення питної води, яка теж вливає на здорове харчування», - наголосила Оксана Яценко.

Аби зрозуміти як сприймають такі новації у школах, інспектори департаменту освіти спілкуються з батьками школярів, вчителями і самими учнями. За даними департаменту, у переважній більшості, нове харчування дітям подобається. Водночас є випадки, коли батьки вирішують давати дітям їжу з дому вважаючи, що сніданки та обіди у школах за своїм наповненням наразі не відповідають їхній вартості.

«Вартість залежить від набору страв, які обирає дитина. Я розумію, що зараз тривають організаційні моменти. Можливо ще не всі меню оприлюднені, не всі меню реалізовані, але зокрема, якщо повноцінне перше, друге і компот, то це 25 грн. Є меню, де пропонують 10 грн, 15 грн, 20 грн, 30 грн, тобто будь-які забаганки. Можна їсти 2-3 рази і хоч кожну перерву дитина може йти у їдальню і обирати все, що захоче», - сказала директорка департаменту освіти.

У департаменті освіти обіцяють і надалі спостерігати за реакцією дітей та батьків на оновлене меню у вінницьких школах та відповідно до цього реагувати.

Читайте також:
Нещеплених вінничан визначених професій з 31 січня відсторонятимуть від роботи без збереження зарплати

Поділитися :

Останні новини

Сховала ніж на кухні: у Вінницькій області жінка намагалась видати вбивство співмешканця за самогубство

19 січня 2022, 15:48

Донорський орган вінничанина врятував життя однорічного хлопчика

19 січня 2022, 14:44

Вінниччина у п’ятірці лідерів із укладення декларацій з сімейним лікарем, педіатром та терапевтом

19 січня 2022, 13:27

Цьогоріч у Вінниці облаштують 11 км веломережі

19 січня 2022, 12:51

На Вінниччині рятувальники допомогли водієві екстреної медичної допомоги

19 січня 2022, 12:21

У Вінниці проведуть четвертий День Донора

19 січня 2022, 11:26

У вінницького водія виявили три види наркотиків в організмі

19 січня 2022, 11:02

На Вінниччині знову вполювали шакала

19 січня 2022, 10:57

У міжнародному розшуку та зі зброєю: кримінальна відповідальність загрожує вінницькому дрифтеру

19 січня 2022, 09:53

Чи варто заморожувати продукти: поради Центру громадського здоров’я

19 січня 2022, 09:47
Всі новини