Кіберполіція України, спільно з волонтерами та небайдужими громадянами презентувала вінничанам проєкт «МРІЯ», як ініціативу протидії російським окупантам в медіапросторі.
Як розповів Місту над Бугом старший інспектор з особливих доручень відділу протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України старший лейтенант поліції Олександр Пецентій, найбільша сила проекту - підписники, завдяки яким правоохоронці успішно блокують та протидіють російській агресії в Інтернеті.
В умовах війни ведеться не тільки пряме протистояння з використанням літаків та снарядів, а й гібридна - в інформаційному полі. Тому кіберполіція і створила проект "Мрія", який спрямований на те, щоб максимально унеможливити дію російської пропаганди. А також для того, щоб українці могли долучитись до боротьби, блокуванням ворожих сторінок у соцмережах, - каже Олександр Пецентій.
Крім того, був створений чат-бот для громадян - “Народний месник”. Сюди надсилають інформацію про пересування ворожої техніки, російських військових та їх поплічників, виявлених мародерів або ж знайдені нерозірвані боєприпаси.
Як працює бот у бот «StopRussia | MRIYA»
Як працює MRIYA Automatic?
Чим допомагає бот «Народний месник»?
В даний чат-бот надсилають інформацію про пересування ворожої техніки, російських військових та їх поплічників, виявлених мародерів або ж знайдені нерозірвані боєприпаси, котрі надалі опрацьовуються модераторами боту та документуються як і органом Національної поліції України, так і передаються іншим правоохоронним органам на відпрацювання.
Нещодавно, також було додано одну категорію про присутність камер зовнішнього відеоспостереження, де перебувають окупанти.
Чи мене не заблокує соцмережа за масове коментування, скарги, лайки, чи за використання вашого інструменту?
MRIYA канал - виконуються дії вручну, тому з умовами користування соціальних мереж - ми не порушуємо категорію “автоматичниго накручування” скарг/репортів.
MRIYA Automatic працює з певною періодичністю, здійснюючи паузи, та невеликими порціями, імітуючи діяльність людини. Також, соцмережа бачить MRIYA Automatic як звичайний браузер, з якого користувачі виконують дії.
Водночас MRIYA Automatic не може гарантувати, що інтелектуальні алгоритми соцмереж, націлені проти спаму чи проти ботів, не здійснять превентивних заходів та не обмежать вашу діяльність.
Також війна показала, що людям потрібно відволікатися, як від завдань у кіберсвіті, так і від новин, була розроблена благодійна гра “Котяцький драйв”, де котики-військові, бійці територіальної оборони та поліцейські звільняються рідну землю від рашистської навали.
Тож тепер вінничани можуть користуватись цими ресурсами і допомагати протидіяти російським окупантам у медіапросторі.