Новини

Турбота. У Вінниці для воїнів та ветеранів влаштували майстер-клас з писанкарства

10 квітня 2026, 14:35

Учасники зазначили, що малювання стало для них своєрідною медитацією та способом відволіктися від щоденних турбот.

Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, до Великодня департамент соціальної політики міської ради, управління ветеранської політики влаштували серію майстер-класів з писанкарства. До подій долучили ветеранів та воїнів, родини захисників і захисниць, сім’ї полеглих оборонців. Один із заходів, присвячених традиційному українському мистецтву розпису, відбувся 10 квітня у літературно-меморіальному музеї Михайла Коцюбинського.

«Заходи для морального розвантаження та забезпечення ментальної стійкості проводимо у межах муніципальної програми підтримки захисників і захисниць. Переконані, що турбота і вдячність про наших оборонців та їхні родини має бути системною і охоплювати не тільки соціальні пільги, гарантії та компенсації, але й такі приємні події – для взаємопідтримки та єдності громади і ветеранської спільноти. Вдячні партнерам, які допомагають нам організовувати такі події», – зауважила директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

Майстер-клас відбувся під наставництвом заступниці директора музею Михайла Коцюбинського з наукової роботи Марії Суржикової. Вона провела коротку лекцію про мистецтво писанкарства, розповіла про символізм розпису великодніх яєць, традиції, пов’язані з цим сакральним процесом. Вона також супроводжувала учасників майстерки свої практичними порадами.

«Ми провели воркшоп із традиційного писанкарства із дотриманням тих правил, які існували з давніх-давен на Поділлі. Нам важливо долучити людей до цього процесу та розказати про те, як займалися писанкарством у нашому регіоні. Сподіваємося, що українці передаватимуть ці знання та вміння майбутнім поколінням, щоб зберегти традицію, плекати відчуття єдності», – говорить Марія Суржикова.

У заході взяли участь чинні військовослужбовці та ветерани. Під час творчої зустрічі вони мали змогу опанувати техніку розпису писанок, поспілкуватися у теплій та дружній атмосфері, відчути підтримку й турботу. Учасники зазначили, що малювання стало для них своєрідною медитацією та способом відволіктися від щоденних турбот.

«Мистецтво писанкарства – це шана тим традиціям, які були колись і продовжують жити в нашій країні. Водночас це заняття дуже заспокійливе та терапевтичне», – поділился учасниця заходу Вікторія Ойнас.


Фото: Вінницька міська рада

Поділитися :