Новини

"У картинах - душа України, її краса": вінницька художниця Наталія Дерлиця про те, що надихає творити

10 жовтня 2022, 09:23

Початок повномасштабної війни спонукав чималу кількість митців шукати сили, щоб продовжувати творити.

Як повідомляють у міській раді, у другу неділю жовтня в Україні відзначається День художника. Цього року він припадає на 9 жовтня. Наша героїня – керівниця студії малювання для дітей і дорослих «Лавка чудес» Наталія Дерлиця не приховує, що шукати сили, щоб продовжувати творити, було дуже важко, втім попри все рук не опустила. Натхнення черпає у красі рідного краю та можливості допомагати нашим воїнам наближати Перемогу.

Художниця каже, у перші дні російського вторгнення пережила справжнє потрясіння і не розуміла, що робити далі.

"Перших три дні взагалі не розуміла, що робити, був такий відчай та безпомічність. Згодом дочка запропонувала мені долучитися до кібервійськ, оскільки я вправний користувач ПК, де нам давали завдання, які спрямовувались на російську аудиторію щоб донести до них достовірну інформацію про війну в Україні", - розповіла художниця Наталія Дерлиця.

Через деякий час пані Наталія познайомилась з волонтерами. Разом із ними працювала над виготовленням окопних свічок для ЗСУ. З часом, також відбулось знайомство з представниками Благодійного фонду «Код Життя UA», які запропонували майстрині виставити на аукціон її роботу.

Спочатку картини художників з усієї країни представили онлайн для ознайомлення, з фото цих творів робили принти на різні речі. Згодом провели аукціон під відкритим небом.

"Ціль заходу була не лише зібрати необхідну суму на медичне обладнання для порятунку життів українських воїнів, а й подарувати людям позитивні емоції в цей складний час, показати їм, що вони переможці. Дівчина, яка купила мою картину, прийшла з мамою саме за нею, адже запримітили її з першого посту на фейсбук. Картина «Квіти» стала для них символом вічних загальнолюдських цінностей, яка приносить радість спілкування з прекрасним", - зазначила пані Наталія.

Також Наталія Дерлиця у Вінниці працює з дітьми ВПО, проводить для них арт-терапію та навчає техніці малювання в стилі нейрографіка.

"Діти, які творять, працюючи над полотном, вивільняють свої емоції, які пережили, адже вони змушені були втікали від російської навали з рідної домівки. Мистецтво дозволяє їм абстрагуватись від думок про війну", - наголосила вінницька майстриня.

Пані Наталія розповіла, що картини, які написали діти-переселенці теж виставляли на аукціоні, який проводила Громадська Спілка «Пік-Арт», а кошти, які зібрали, передали на потреби ЗСУ.

"Для написання картини повинно бути натхненними. Адже вишуканий живопис, графіка, майстерна пластика - невід’ємна частина митця його джерело духовного розвитку. Художник створює потужний потенціал рідного краю та своєї Батьківщини. У творах є Сила України її краса! - розповіла пані Наталія.

Поділитися :