Новини

У Вінниці депутати міської ради затвердили Інтеркультурну стратегію міста

3 грудня 2020, 16:31

Стратегія передбачає, зокрема, активізацію участі в розвитку міста представників національних спільнот, внутрішньо переміщених осіб.

Як інформують на сайті Вінницької міської ради, сьогодні, 3 грудня, виконком міськради затвердив Інтеркультурну стратегію міста Вінниці. Серед іншого, стратегія спрямована на підсилення інтеркультурної свідомості вінничан, покращення можливостей самореалізації й активізації участі в розвитку міста представників національних спільнот, внутрішньо переміщених осіб. А також – посилення інтеграції іноземних гостей у місті.

Стратегію розробили з залученням громадськості. Документ має п’ять стратегічних цілей, кожна з яких містить свої операційні цілі та завдання.

Стратегічна ціль №1 – Інтеграція та співпраця. Вона включає в себе створення умов для партисипації та інтеркультурної інтеграції в житті громади; підтримку Інститутів громадського суспільства (ІГС), які залучені до процесу інтеркультурного діалогу.

Стратегічна ціль № 2 - Освіта. Метою залучення освіти до інтеркультурної комунікації є пробудження інтересу у молоді до пізнання багатокультурного середовища, а також вивчення власної історії та культури. Серед операційних цілей цього напрямку є створення умов для розвитку соціальних та інтеркультурних компетенцій мешканців міста; співпраця з ВНЗ щодо реалізації ініціатив, спрямованих на процес інтеркультурної інтеграції.

Стратегічна ціль № 3 – Культура. Вона передбачає промоцію інтеркультурного різноманіття та збагачення простору міста об’єктами та просторами інтеркультурного спрямування. 

Стратегічна ціль № 4 – Безпека. Вона включає в себе підвищення рівня безпеки у публічному просторі; підвищення спроможності влади і громадськості протидіяти випадкам ксенофобії, дискримінації та мови ненависті.

Стратегічна ціль № 5 - Бізнес і туризм. Тут йдеться про стимулювання підприємницької активності серед представників інших культур та етнічних груп, розвиток інтеркультурного напрямку в туристичній галузі.

Підготовка Інтеркультурної стратегії м. Вінниці відбувалася відповідно до методології, запропонованої Радою Європи та рекомендацій Проєкту Європейського Союзу "Підтримка політики регіонального розвитку в Україні". Процес розробки стратегії відбувався за експертної підтримки радниці РЄ в рамках Програми "Інтеркультурні міста", національної координаторки мережі інтеркультурних міст в Україні Ксенії Хованової-Рубікондо, незалежними консультантами Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування та фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Поділитися :

Останні новини

Четверо вінничан відзначили державними нагородами України

25 січня 2021, 14:44

Вінницька прокуратура виявила порушення прав засуджених в одній з колоній області

25 січня 2021, 14:14

У Вінниці зросла кількість літніх пацієнтів з COVID-19

25 січня 2021, 13:47

Вінничанин наніс смертельний удар сокирою своїй 82-річній матері

25 січня 2021, 13:10

Вінниччина на другому місці за кількістю проведених закупівель в системі PROZORRO

25 січня 2021, 09:58

Вінниччину на Всеукраїнському онлайн-фестивалі "Зимові візерунки" представив ансамбль танцю "Радість"

22 січня 2021, 13:01

Вінницький планетарій відновлює роботу після локдауну

22 січня 2021, 12:43

На Вінниччині чоловік незаконно видобував корисні копалини загальнодержавного значення

22 січня 2021, 11:15

Вінницький театр ім. Садовського готує прем'єру мюзиклу "Красуня і Чудовисько"

22 січня 2021, 10:46

У січні понад 10 тисяч мешканців Вінницької ТГ отримали виплати у рамках програми "Вінничани важливі"

22 січня 2021, 10:23
Всі новини