Новини

У Вінниці пояснили новий порядок виплат компенсації за соціальний догляд членів родини

1 жовтня 2020, 11:53

Вінничанам пояснили порядок отримання ними компенсації, у разі надання соціальних послуг з догляду членам своєї сім'ї, які спільно проживають, та здійснюють це не на професійній основі. 

Департамент соціальної політики Вінницької міської ради повідомляє вінничан про новий порядок отримання компенсації, який набув чинності, з прийняттям 23 вересня Урядом   постанови  №859 про Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі. .

Нормами постанови передбачено  надання компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду членам своєї сім'ї, які спільно проживають та є:

       - особи з інвалідністю І групи;

       - дітьми з інвалідністю;

       - громадянами похилого віку з когнітивними порушенями;

       - невиліковними хворими, через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та само обслуговуватися;

      - дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі пеританальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання,  онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні  розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежні) гострі та хронічні захворювання нирок ІV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги   відповідно до Переліку тяжких захворювань, розладів, травм, станів дітей, яким не встановлено інвалідність, надання такій дитині соціальних послуг,  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 року № 1161.

Відповідно до Порядку розмір компенсації обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року (2027 грн.), та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за попередні шість місяців, що передують місяцю подання заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі. Компенсація призначається на 12 місяців і виплачується щомісяця. 

Для  призначення компенсації  до структурних підрозділів соціального захисту  необхідно надати документи вказані у переліку на сайті міської ради.  

Варто звернути увагу, що в період продовження карантинних заходів прийняття документів здійснюється тільки на умовах попереднього запису. Для отримання талону попереднього запису необхідно звернутися до управління соціального захисту населення (Правобережне) пр. Космонавтів, буд. 30 (2 поверх), телефон для довідок 50-83-95, 50-83-92 або  управління соціального захисту населення (Лівобережне)вул. Замостянська, буд. 7 (2 поверх), телефон для довідок 50-86-72, повідомили у міській раді. 

Поділитися :

Останні новини

"Небезпека нелегальних call-центрів": у Вінниці затримали злочинну групу

27 жовтня 2020, 17:15

У Вінниці безкоштовно перевірятимуть слух усім охочим

27 жовтня 2020, 13:38

"Цінуємо підтримку кожного" - мер Вінниці подякував жителям міста за довіру

27 жовтня 2020, 13:32

У вінницькому Центрі матері і дитини з'явилося відділення реабілітації передчасно народжених немовлят

27 жовтня 2020, 12:40

Володимир Гройсман прокоментував результати місцевих виборів 2020 та подякував вінничанам за довіру 

27 жовтня 2020, 12:16

На Вінниччині будуть представлені три політичні сили у більшості місцевих рад

27 жовтня 2020, 11:34

"Центр історії Вінниці" запрошує на онлайн-зустріч "Микола Євшан: пером і багнетом"

27 жовтня 2020, 10:25

"На крок попереду онлайн-освіти" : у Вінниці відбудеться інтенсив для вчителів

27 жовтня 2020, 09:18

Перемогу у Вінницькій області на посаду голів ОТГ отримала політична сила «Української стратегії Гройсмана»

26 жовтня 2020, 17:21

У Вінницькій області поліція затримала п'яних зловмисників, які намагались викрасти документацію з виборчої дільниці

26 жовтня 2020, 16:33
Всі новини