Новини

У Вінниці відбувся інформаційний захід «Обирай сам», на якому анонсували відкриття центрів рекрутингу

26 лютого 2024, 15:45

На майданчику розповідали, як реалізуватися у війську, долучившись до захисту Батьківщини, обрати фах до душі та здобути необхідні навички.

Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, на заході представники військових навчальних закладів запрошували до себе молодь для здобуття відповідної освіти. Не забули організатори заходу й про ветеранів. Безпосередньо на місці вони мали можливість дізнатися про програми підтримки та працевлаштування для них та сімей. Подібні завдання незабаром виконуватимуть ректутингові центри, які відкриються у Вінниці.

Інформаційний захід «Обирай сам», що проходив у ресторані готелю «Франція», зібрав на своєму майданчику представників десятків військових підрозділів, які сьогодні боронять Україну на суші, в небі та воді, а також – навчальних закладів, які готують для них висококласних фахівців. Вони, зокрема розповідали про спеціальності, котрих найбільше потребують у війську, та знайомили з особливостями вступної кампанії 2024 року. Щоб заохотити вінничан долучилися до події, цього дня у місті не видавали повісток.

За словами начальника відділу рекрутингу та комплектування Вінницької області, підполковника Геннадія Житкевича, сьогодні надзвичайно важливо, щоб кожна людина, яка свідомо обрала шлях захисту Батьківщини, могла якнайкраще реалізувати свої нахили та здібності. Саме такі перспективи відкриває рекрутинг, що передбачає добровільну згоду служити у війську.

«Захід, який військова команда рекрутерів Вінниці проводить сьогодні, – перший такого масштабу. Він дуже важливий, адже як показав досвід двох років великої війни – вмотивована людина, котра без повістки, самостійно виявила бажання служити і використовується за фахом – приносить більше користі суспільству, країні та врешті собі, бо віддається на повну. Головна мета події донести до населення, що рекрутинг – це не тільки служба, а й навчання, показати, де які посади є, щоб не було страху мобілізації в ЗСУ, щоб людина знала, куди може потрапити, чим займатиметься і що її очікує», – каже підполковник.

Військові кажуть, що наразі є попит на різноманітні посади – від водіїв, програмістів, операторів БпЛА, артилеристів, танкістів, інженерів до штабних працівників: аналітиків, діловодів, фінансистів тощо. Відтак, знайти себе зможе кожний, зауважує Роман Ковальський, – журналіст, який із першого дня повномасштабного вторгнення добровільно долучився до 120-ї окремої бригади ТРО, а нині сам займається рекрутингом. За його словами, незабаром у Вінниці відкриють відповідні центри, що працюватимуть на постійній основі.

У таких центрах не видаватимуть повісток, а лише консультуватимуть добровольців щодо перспектив та найкращих для них варіантів працевлаштування в армії. 

«Створення центрів, які невдовзі буде відкрито, – це спільна ідея територіальної громади Вінниці та 120-ї бригади. Вони працюватимуть у трьох Прозорих офісах: на Замостянській, Космонавтів та Брацлавській. У кожному – послуги надаватимуть наші працівники, психологи та рекрутери», – розповідає координатор рекрутингових центрів Вінниці Роман Ковальський.

Що ж до молоді, яка ще не досягла призовного віку, то вона на заході знайшла для себе цікаву інформацію з презентацій численних навчальних закладів, котрі готують фахівців від сержантського до офіцерського складів. І що не менш важливо – активними були і хлопчики, і дівчатка.


Фото: Вінницька міська рада

Поділитися :