Новини

У Вінниці відкриють виставку «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України»

18 вересня 2020, 09:44

Експозиція виставки міститиме дані про історію Тризуба від часів Русі до сьогодення 

Як розповів «Місту над Бугом» керівник  міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті Богдан Галайко, експозиція створена Українським інститутом національної пам'яті у співпраці з видавництвом «Родовід».  Вона присвячена Дню захисника України. З її матеріалів відвідувачі дізнаються про історію  державного символу від часів Русі до сьогодення. За словами Богдана Галайко, за основу  зображення герба та печатки  Української Народної Республіки  взяли власницький знак з монет часів князя Володимира Великого. У XX столітті тризуб надихав митців  на створення його художніх інтерпретацій. Зокрема на виставці  «Символ твоєї свободи» вінничани побачать роботи художників  Василя Кричевського і Георгія Нарбута. 

«І тоді, сто років тому, було кілька проєктів герба, теж точилися дискусії між науковцями, політика, а який це має бути герб чи це Тризуб чи козак з мушкетом, чи архангел Михаїл, як символ Києва і Київщини. Чи це лев, що спиняється на скелі, як символ західноукраїнських земель і Львова, тобто сама виставка власне показує процес, як відбувалося це тоді, потім як відбувалась інтерпретація Тризуба, у якості державного герба з різними графіками, митцями, період війни та після війни й аж доводить виставку з гербом аж до початку дев’яностих років до відновлення української незалежності у тисяча дев’ятсот дев’яносто першому році» - пояснив Богдан Галайко. 

Під знаком Тризуба обороняли Українську Народну Республіку, він був зображений на нагородах і листівках Української повстанської армії, на лацканах піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму наприкінці 80-х XX століття.  

«Буде вісімнадцять банерних стендів, розміром метр вісімдесят на метр, з описом, з малюнками, з фотографіями, з певною історичною інформацією, щодо певних періодів, як все відбувалось. Згадками про тих чи інших персоналій, зокрема митців, архітекторів які долучились до створення герба. Наступні митці, які малювали свої варіанти Тризуба і теж змагалися за те, щоб їх варіант міг отримати статус державного. Ми розуміємо в графічній сфері це дуже специфічні речі, кожен митець бачить і малює по-своєму» - додав Богдан Галайко  

Виставка «Символ твоєї свободи» експонуватиметься  в молодіжному центрі «Квадрат» з 25 вересня до 16 жовтня.

 

Поділитися :

Останні новини

Вінничан запросили на презентацію книги «Директорія УНР у Вінниці в грудні 1918 року: документи і матеріали»

19 жовтня 2020, 16:40

""Стоп грип": у Вінниці вакцина від сезонного грипу доступна містянам за півціни

19 жовтня 2020, 13:29

Вінниця перемола у конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування у 2020 році»

19 жовтня 2020, 13:05

COVID-19 на Вінниччині: актуальна статистика на 19 жовтня

19 жовтня 2020, 11:37

"Муніципальна няня": у Вінниці пояснили внесені зміни до порядку отримання цієї послуги

19 жовтня 2020, 09:53

У Вінниці лікарні, де лікують хворих з COVID-19, на 80 % фінансуються з бюджету міста на закупівлю відповідних медикаментів

19 жовтня 2020, 09:23

Вінниця візьме участь у всеукраїнській акції "Озеленння України"

16 жовтня 2020, 15:41

«Безпечне місто»: нові іномарки придбали у Вінниці бійцям спецпідрозділу та поліцейським

16 жовтня 2020, 15:33

"Філармонійне безсоння" : у Вінниці відбудеться другий концерт нового проєкту

16 жовтня 2020, 11:42

У Вінниці для людей з особливими потребами відкривають пункт прокату засобів реабілітації  

16 жовтня 2020, 09:45
Всі новини