Новини

У Вінниці завершився перший етап Майстерні міських екскурсій про Коцюбинського

10 червня 2024, 16:07

Впродовж п’яти днів інтенсивного навчання відбулося 13 лекцій і практикумів від 11 провідних фахівців для близько 30 учасників.

Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, минулого тижня у Вінниці фінішував перший етап Майстерні міських екскурсій, присвяченої Михайлу Коцюбинському. У п’ятницю, 7 червня, учасники відвідали завершальні лекції цього курсу. 

Перша з них була від викладачки ВДПУ ім. Коцюбинського Оксани Пойди про поетичні та прозові твори, присвячені Михайлу Коцюбинському, а друга – від мистецтвознавиці Діани Клочко, яка на прикладі повісті «Тіні забутих предків» показала візуальні інтерпретації образів Великого Сонцелюба у живописі та кіно.

Окрім лекцій, в межах Майстерні міських екскурсій відбувся також практикум «Як читати Коцюбинського», який провів літературознавець Ростислав Семків, і майстерня «Смак життя: туристичний потенціал Коцюбинського» від директора департаменту маркетингу міста та туризму ВМР Олександра Вешелені.

Вже незабаром між учасниками, які зголосяться продовжити участь у проєкті, розподілять теми та закріплять менторів. Адже основна мета цієї Майстерні – створити нові різноформатні туристичні продукти та формати довкола постаті Михайла Коцюбинського. Це можуть бути екскурсії (оглядова, костюмована/театралізована, дитяча, гастрономічна), квест, виставковий проєкт, відеоблог, інсценізація/постановка тощо. Загалом проєкт розрахований на чотири місяці. Влітку триватиме розробка продуктів, а у вересні відбудеться їхня презентація.

Довідково:
Проєкт «Майстерня міських екскурсій: Михайло Коцюбинський» організували департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради спільно з департаментом культури та Вінницьким літературно-меморіальним музеєм Михайла Коцюбинського у межах «Року Коцюбинського» (до 160-річчя з народження письменника).


Фото: Вінницька міська рада

Поділитися :