Новини

У Вінницькому центрі реабілітації "Гармонія" працює інклюзивна бібліотека

5 грудня 2023, 12:16

Вона містить близько сотні книг про людей з інвалідністю, на теми толерантного спілкування, безбар’єрності та доступності. Така література корисна для дітей з інвалідністю, їхніх батьків, а також усіх, хто прагне краще розуміти різних людей.

Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, бібліотекою у центрі реабілітації "Гармонія" опікується соціальний педагог Оксана Крижанівська. Вона проводить заняття в центрі реабілітації, де ознайомлює клієнтів з книгами, журналами та коміксами на безбар’єрну тематику. Також пані Оксана відвідує загальноосвітні заклади, де знайомить учнів і вчителів з інклюзивною літературою.

"Інклюзивну літературу варто розглядати як частину інформаційної безбар’єрності. Люди з інвалідністю мають бути видимі в суспільстві, зокрема їх мають відображати і в фільмах, і в художніх творах, публіцистиці та мистецтві. Це корисно як для самих людей з інвалідністю, так і для всіх членів суспільства", – зауважує Оксана Крижанівська.

На думку соціального педагога, інклюзивна література також важлива тому, що через війну багато людей, в тому числі дітей отримують травми. Література може допомогти таким людям навчитись сприймати себе, зрозуміти, що попри інвалідність можна продовжувати жити повноцінним життям.

Одним з цікавих екземплярів бібліотеки є книга у так званому універсальному дизайні. Це збірка дитячих віршів Ліни Костенко. Вона містить текстовий формат вірша та малюнки і поряд – вірш та зображення шрифтом Брайля. Такі книги можуть читати всі, зокрема дітки з порушеннями зору. Також у бібліотеці центру реабілітації є книги універсального дизайну, що містять QR-коди на відео, де інформацію озвучено жестовою мовою.

Бібліотека містить не тільки художню літературу, але й посібники, науково-популярні, біографічні твори. Наприклад, є книга «Історії сильних батьків», де батьки діток з інвалідністю діляться своїм життєвим досвідом.

«Окремо варто сказати про психолого-терапевтичні книги. У нас є твір під цікавою назвою “Зовсім нестрашна книга”. Вона розповідає як сприймати той факт, що когось із близьких спіткала невиліковна хвороба, як поводитися з хворим і таке інше. У цій книжці зібрано практичні рекомендації, які написані доступно, з урахуванням українських медичних і соціальних реалій», – зазначає Оксана Крижанівська.

Книги доступні для клієнтів Вінницького міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» імені Раїси Панасюк. Звернутися можна за номером (0432) 507 - 504 або за адресою м. Вінниця, вул. Винниченка, 5

Фото: Вінницька міська рада 

Поділитися :