Літніх людей навчають, як впоратися зі стресом під час війни. На заняттях відвідувачі разом з психологом розглядають, які бувають цикли стресу та чи можна отримати користь від цього гострого стану.
Як зазначається на сайті Вінницької міської ради, у Вінницькому Терцентрі продовжують функціонувати різні факультети та гуртки для людей поважного віку. Зокрема, заняття відновили і з психології. Їх проводить психологиня Галина Ведьонова. 1 травня для відвідувачів закладу вона провела лекцію «Стрес під час війни та тілесні техніки боротьби з ним».
«Війна негативно впливає на кожного з нас. Люди з віком стають більш вразливими, здоров’я слабшає, тому вони знаходяться в зоні особливого ризику. Про те, як вберегти ментальне здоров’я, нашим відвідувачам розповідає психологиня Галина Ведьонова. Заняття з психології в нашому закладі завжди мають попит. Дуже цінно, що літні люди цікавляться цією темою та прагнуть підтримати свій психологічний стан у важкий час повномасштабної війни», – розповідає завідувачка відділення денного перебування Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування Ганна Ковбенко.
Для відвідувачів гуртка з психології Галина Ведьонова провела тестування на визначення рівня стресу.
«Стрес – це нормальна реакція організму і психіки на те, що виводить людину з рівноваги. Звісно, що у стані війні кожен відчуває стрес. Цей стан потрібен для того, щоб людина пристосувалася до зовнішніх або внутрішніх викликів. Якщо людина не відчуває стрес, вона фактично не живе. Навіть сонце, яке світить у кімнату, – це вже подразник і стрес. Це знову говорить про те, що стрес для людини – це абсолютно нормально і природно», – говорить психологиня Галина Ведьонова.
Також психологиня навчила гуртківців різним вправам боротьби зі стресом. Це техніка «Тут і зараз», яка допомагає відділити реальність від уявного, зосередитись на моменті, вправа «Пружина» для подолання тривоги, вправа «Водорості», яка допомагає заспокоїти внутрішній поспіх.
Заняття з психології у Терцентрі проходять щосереди і щоп’ятниці. Записатися можна за номером телефону: 67-05-90 або за адресою: вул. Соборна, 50.
Фото: Вінницька міська рада