Новини

В укриттях вінницьких багатоквартирних будинків встановили вже понад півтисячі систем автоматичного відкриття замків

6 грудня 2023, 11:06

З близько 500 встановлених систем – понад 400 змонтували в укриттях будинків, які знаходяться на балансі управляючих компаній, решта - близько 100, – будинки з ОСББ.

Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, наше місто стало першим в Україні, яке запровадило практику автоматичного відкриття дверей у найпростіші укриття під час повітряної тривоги. Спочатку такі системи встановлювали у освітніх закладах громади, після чого профільні департаменти та комунальні підприємства міськради почали облаштовувати системи автоматичного відкриття замків і в житловому секторі міста. 

На сьогодні комунальникам вдалось встановити системи автоматичного відкриття замків у понад 500 укриттях, розташованих в цокольних та підвальних приміщеннях багатоквартирних будинків міста.

“Фактично, весь цей обсяг вдалось виконати за три осінні місяці. Але, розуміючи потенційну небезпеку, пов’язану з тим, що ворог накопичує обсяги ракет та збільшує частоту застосування безпілотників, процес монтажу автоматичних систем в укриття продовжується. Адже у випадку небезпеки – кожен повинен мати безперешкодний доступ до укриття. Встановлення цих систем - це досить зручний механізм, адже двері укриття відкриваються автоматично і відповідальним за їх стан та доступність людям, під час тривоги уже не потрібно бігти та відкривати їх. Поки триває війна, кожна повітряна тривога несе потенційну небезпеку, тому доступ до укриття може врятувати комусь життя”, – зазначає директор департаменту житлового господарства міськради Віталій Місецький.

З близько 500 встановлених систем автоматичного відкриття замків – понад 400 змонтували в укриттях будинків, які знаходяться на балансі управляючих компаній, решта - близько 100, – будинки з ОСББ.

За словами Віталія Місецького, системи автоматичного відкриття замків планується встановити у всіх укриттях, розташованих в житлових будинках, які мають вхід зовні.

Система автоматичного відкриття передбачає, що у випадку оголошення “повітряної тривоги”, замок на дверях в укриття відкривається автоматично і залишається відчиненим до кінця тривоги. Після відбою, через певний час замок зачиняється самостійно.


Фото: Вінницька міська рада

Поділитися :