Вакцина від COVID-19 не захищає від відповідних штамів грипу і навпаки.
Як повідомляють у міській раді, в умовах епідемії гострого вірусного захворювання COVID-19 особливо активно постає необхідність вакцинуватися, в тому числі від сезонного грипу. Тому дуже важливо комплексно захистити себе та близьких.
Обидва щеплення належать до рекомендованих і отримати їх можна одномоментно чи з інтервалом у 2 тижні. Імунізуватись найкраще до початку циркуляції вірусів грипу (це вересень – жовтень), щоб виробився імунітет і утворилася достатня кількість захисних антитіл. Всупереч поширеному міфу, це не послаблює, а навпаки – посилює здатність організму протистояти грипу.
Кому варто вакцинуватися першочергово?
На території Вінницької громади продовжується дія міської програми «Стоп грип на 2016 – 2023 роки», за умовами 50% вартості вакцини відшкодовується з коштів бюджету міста. Дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю щеплення проводиться безкоштовно.
"Щорічна вакцинація – найдієвіший спосіб захиститися від грипу та попередити тяжкі ускладнення хвороби. Одне щеплення захищає впродовж усього епідемічного сезону від найбільш поширених і небезпечних штамів. Вакцина позитивно впливає на імунітет людини", – каже директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш.
Також варто запам’ятати, що лікувати вірусні захворювання антибіотиками — хибна думка відповідно до затверджених протоколів лікування.
Для профілактики грипу у наступному сезоні запропоновані чотиривалентні вакцини проти вірусів грипу, які ймовірно циркулюватимуть на території України: