Новини

Вінницька громада передала 10 нових позашляховиків для "ловців шахедів"

10 червня 2024, 13:36

Підтримка військових громадою повністю відповідає пріоритету «Безпека та оборона», на який передбачили майже 1 млрд грн бюджетних коштів. 

Як зазначається на сайті Вінницька міська рада, наша громада продовжує посилювати бійців мобільно-вогневих груп.

Днями міський голова Сергій Моргунов, секретар міської ради Павло Яблонський, голова обласної ради Вячеслав Соколовий та координатори Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Антоніна Іващук та Володимир Чорновол передали Оборонцям ще 10 нових позашляховиків.

Для військових важливо, щоб автівка була справною та маневровою, пояснюють військові. Mitsubishi L200, які сьогодні отримали – нові та повнопривідні.

«Військовослужбовець в першу чергу має думати, як збити “шахед”, а не думати, чи доїде його автомобіль. Тому це дуже важливо. Він має зосередитись на ураженні повітряної цілі, а не на тому, що його машина не заводиться, бо вона стара, чи що вона не може доїхати так швидко, як потрібно», – пояснив захисник однієї з частин, що отримала допомогу.

Вінницька громада передає автівки для військових вже не вперше. Попередні машини вже показали свою ефективність, розповіли оборонці. Мобільні вогневі групи вполювали не один ворожий дрон.

«Загалом наша громада передала вже 25 автівок. Тепер ще 10 позашляховиків відправилося до “ловців шахедів”, які закривають небо над Вінниччиною. Це важливо з погляду захисту критичної інфраструктури, та, найголовніше, – захисту наших людей. У цьогорічному бюджеті громади на пріоритет “Безпека та оборона” передбачено близько 1 млрд гривень. За частину з цих коштів ми вже закупили тисячі різних безпілотників, тепловізори, дрони-камікадзе, прожектори, зарядні станції та інше. Крім того, маємо окремі запити від оборонців на закупівлю специфічного обладнання. Якщо не можемо придбати його самі через відкриті торги, то передаємо військовим частинам субвенції. Таких бригад, які ми підтримуємо на постійній основі, зараз 36», - говорить міський голова Вінниці Сергій Моргунов. 

Нагадаємо, згідно з дослідженням ГО «Громадський контроль», Вінниця є лідером серед обласних центрів за часткою передбачених коштів на підтримку Сил оборони України.

А бюджет громади на 2024 рік розподілений згідно з ключовими принципами та пріоритетами: «Безпека та оборона», «Стійкість», «Турбота». На пріоритет «безпека та оборона» передбачили майже 1 млрд грн. Це третина коштів, які не входять до захищених статтей.

Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб створено в березні 2022-го року спільним рішенням вінницької обласної та міської рад. Штаб створено на період дії воєнного стану для координації зусиль місцевого самоврядування, бізнесу та волонтерів по допомозі армії (силам оборони України). Очолює штаб Володимир Гройсман.

Фото: Вінницька міська рада

Поділитися :