Військовослужбовці, які отримали техніку від Вінницької громади, подякували за системну підтримку. Наразі це вже третій «міні-град», який їх підрозділ отримав в межах роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу.
Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, передачу чергової партії допомоги підготували для бійців одного зі спецпідрозділів Збройних Сил України. Йдеться про Mavic'и 3T та «міні-град», який передали на фронт в межах ключового пріоритету «Безпека та оборона». Цього року Вінницька громада вже направила безпосередньо на потреби військових понад 1 млрд грн. А це більше, ніж закладалося при формуванні бюджету (983 млн грн). Тож наприкінці фінансового року сума коштів, спрямована на підтримку армії зросте до 1,4 млрд грн.
Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що злагоджена командна робота з колегами Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу дає можливість суттєво підсилювати Захисників та Захисниць додатковим оснащенням, оперативно реагуючи на їх потреби.
«Одному зі спецпідрозділів Збройних Сил України ми вчергове передаємо обладнання. В межах роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу депутати Вінницької обласної Ради та Вінницької міської ради зібрали кошти й за допомогою волонтерів зуміли створити “міні-град”, який досить ефективно показує себе в роботі - він мобільний і точно вражає цілі. Ця установка, за відгуками військових, завдає багато шкоди ворогу. Ми також передаємо 5 “мавіків”, це “очі” наших оборонців, необхідні для розвідки позицій. Думаю, будь-яка техніка важлива на фронті, тому ми й надалі будемо продовжувати зосереджувати зусилля на тому, щоб забезпечити військових усім необхідним», – сказав Сергій Моргунов.
Пікап, який вінницькі майстри зуміли переобладнати на реактивну систему залпового вогню дуже актуальна річ на полі бою, зазначає голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий.
«Продовжуємо працювати в межах визначених пріоритетів Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу – безпека та оборона, стійкість, турбота. Звичайно, ми приділяємо чимало уваги нашим Захисникам і допомагаємо засобами, яких вони потребують. Це третій град, виготовлений нашою командою. Він поїде на фронт на один з найгарячіших напрямків. Ми також підготували п’ять “мавіків”, які допоможуть в денний та нічний час виявляти ворога, нести розвідку та виконувати необхідні бойові завдання. Загалом наша команда підтримує понад 50 військових підрозділів. Сьогоднішня передача не перша і ми будемо продовжувати допомагати оборонцям надалі», – зауважив Вячеслав Соколовий.
Особливістю «міні-града» є те, що він максимально ефективний на фронті – мобільний, малопомітний, швидкий і точний у стрільбі. Як зазначив вінницький волонтер Денис Романовський, це дизельне авто, повністю пристосоване до умов бездоріжжя. З початку повномасштабного вторгнення він разом з колегами налагодив виготовлення таких транспортних спецзасобів і загалом на фронт їх передали вже 60 одиниць.
«Загалом, вона має ті ж технічні характеристики, що і звичайна БМ-21 Град. Дальність пострілу, мобільність, малопомітна, швидкісна – це реактивна артилерія, яку залучають наші хлопці на таких пікапах. На виготовлення металевої конструкції, обслуговування пікапу, налагодження електричної частини для запуску снарядів йде близько трьох тижнів. Зараз запит від військових приходить і ми одразу виготовляємо. Це хороша річ, наявність якої шкодить ворогу і допомагає нашим хлопцям», – додав Денис Романовський.
Військовослужбовці, які отримали техніку від Вінницької громади, подякували за системну підтримку. Наразі це вже третій «міні-град», який їх підрозділ отримав в межах роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу.
«Ці авто добре себе зарекомендували, вони маневрені, влучні і ми ними задоволені. Коригування та розвідка проводиться за допомогою "мавіків", які нам сьогодні теж передали. Вони ефективні і, звісно, що без підтримки з неба не буде влучних пострілів. Вся війна зараз відбувається в небі, – розповів оборонець з позивним «Сьомий». – Підтримка з Вінниці дуже потужна і постійна. Нам приємно отримувати допомогу від земляків, ми відчуваємо турботу».
Його бойовий побратим з позивним «Тюка» зауважив, що таке підсилення дуже своєчасне:
«Ми потребуємо людей та техніки, такої як дрони та крила. Ми маємо перемагати за рахунок технологій. Ми не можемо, як наші вороги, розкидатися людьми», – додав він.
Нагадаємо, згідно з дослідженням ГО «Громадський контроль», Вінниця є лідером серед обласних центрів за часткою передбачених коштів на підтримку Сил оборони України. А бюджет громади на 2024 рік розподілений згідно з ключовими принципами та пріоритетами: «Безпека та оборона», «Стійкість», «Турбота».
Довідково: Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб створено в березні 2022 року спільним рішенням вінницької обласної та міської рад. Штаб створено на період дії воєнного стану для координації зусиль місцевого самоврядування, бізнесу та волонтерів по допомозі армії (силам оборони України). Очолює штаб Володимир Гройсман.
Фото: Вінницька міська рада