Новини

Вінницька міська територіальна громада третя в Україні за кількістю створених ОСББ

21 жовтня 2021, 21:13

У нашому місті ОСББ діють у понад 40% загального багатоквартирного житлового фонду.

Створено 722 об'єднання співвласників багатоквартирного будинку у 832 висотках. Про це у програмі «Час змін» повідомив Ігор Іванов - начальник відділу із розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Вінницької міськради. Попереду нас два міста-мільйонники, тому це гарний результат для Вінниці.

«Загалом в цьому році ми уже зареєстрували 53 ОСББ у 55 будинках. Також цікаво, що ми зробили інформаційний запит у міста обласного значення і, відповідно до них, за кількістю ОСББ створених станом на 4 жовтня 2021 року ми на третьому місці. Перед нами тільки Київ і Запоріжжя. Ми створили 52 ОСББ, Київ – 57, Запоріжжя – 92», - розповів Ігор Іванов.

У Вінниці діють муніципальні програми підтримки ОСББ. Приміром, безкоштовний капітальний ремонт одного з конструктивних елементів коштом міського бюджету. Це може бути дах чи заміна різних комунікацій. Якщо будинок зведений до 1970 року, фінансова підтримка надається на ремонт одразу двох елементів. Ігор Іванов розповів, що цьогоріч 49 ОСББ у Вінниці вже скористалися такою можливістю.

«Переходимо до цифр: станом на 19 жовтня 2021 року 49 ОСББ уже скористалися програмами підтримки на загальну суму понад 19 мільйонів 300 тисяч гривень. З них 30 ОСББ це перший капітальний ремонт на суму понад 15 мільйонів гривень, повністю безкоштовно, а також понад 3 мільйони 200 тисяч гривень (частка міської ради) за умовами співфінансування», - розповів начальник відділу із розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Вінницької міськради.

Також Вінницькі ОСББ зможуть отримати пільгові муніципальні кредити на впровадження заходів з енергоефективності. Умовою використання цього інструменту підтримки є участь у державній програмі «Енергодім», яку впроваджує «Фонд енергоефективності».

Поділитися :

Останні новини

Всі новини