У лікарні зазначають, що трихобезоар – волосся, що злиплося у щільний камінь – може зустрічатись у будь-якому віці. У разі несвоєчасного звернення може призвести до трагічних наслідків. На щастя, після операції 14-річну дитину успішно долікували та виписали під нагляд сімейного лікаря.
Одним із важких клінічних випадків вважається стороннє тіло в шлунку. Проте бувають надважкі випадки, коли це стороннє тіло – клубок власного волосся дитини. Так званий трихобезоар. З таким випадком стикнулись лікарі Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні.
Наявність безоару може призводити до серйозних ускладнень, таких як ерозія слизової шлунка, виразки і навіть перфорація шлунка або тонкої кишки.
Для лікування використовують низку методів: від ендоскопічного видалення, розчинення та механічного роздроблення гідроструменем до хірургічного видалення.
Випадок з 14-річною дівчинкою потребував саме операційного втручання.
"У таких складних оперативних втручаннях важливу роль відіграє командна робота анестезіологів та хірургів. Анестезіологи забезпечують дитині безпечне проведення операції, підтримують всі життєво важливі функції організму під час хірургічного втручання та допомагають хірургам мінімізувати ризики ускладнень", – зазначають у лікарні.
Після операції дівчина ще деякий час провела під наглядом лікарів відділення реанімації, де анестезіологи контролювали її стан, знеболювали та сприяли швидшому відновленню. Долікувавши дитину, її виписали під спостереження сімейного лікаря та суміжних спеціалістів.
"Дана патологія може зустрічатись у будь-якому віці, мати нетипову клінічну картину і, у випадку несвоєчасного звернення, призвести до трагічних наслідків. Крім того, необхідно застосовувати мультидисциплінарний підхід з обов’язковим наданням психологічної (або навіть психіатричної) допомоги дітям, проводити навчання батьків по догляду за дітьми, схильними до трихотіломанії та трихофагії", – наголошують лікарі.
Фото: Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради