Зимову прем'єру запланували на 21 грудня.
Як інформують на Офіційному туристичному сайті міста, усім відомо, що Мури - це комплекс оборонних та монастирських споруд XVII століття, які були оточені потужними стінами з контрфорсами, бійницями і бойовими вежами. І це була головна оборонна споруда тогочасної Вінниці, зокрема, від набігів татар із Дикого поля і наступів українських козаків.
Але є і історія дещо з іншого ракурсу про функціональне призначення Мурів, які насправді суттєво вплинули на розвиток освіти на теренах Брацлавщини. Із кінця XVIIІ ст. тут розташовувались різні навчальні заклади - єзуїтська школа, підокружна (з 1776), а згодом і окружна (з 1785) школа відання польської Комісії національної освіти, повітова школа (1799–1814), польська гімназія (1814–1831) та цілих три гімназії уже за гендерним принципом - дві чоловічі (1832–1847, 1907–1919), а згодом жіноча (з 1912).
Після більшовицького перевороту освітній напрям у використанні цієї території і споруд зберігся. Тут знаходилась Вінницька філія Всенародної бібліотеки України при ВУАН, а пізніше - педагогічний інститут (1932–1943).
"І навіть зараз частина колишнього комплексу Мурів теж використовується з освітньою метою. Зі Спасо-Преображенським кафедральним собором, який із здобуттям Україною незалежності розташувався у колишньому домініканському костелі, сусідять Державний архів Вінницької області, краєзнавчий і художній музеї та технічний ліцей", - зазначають в анонсі.
Умови та реєстрація на екскурсію - тут: https://forms.gle/27fsHf7aWACiXvF27
Фото: Офіційний туристичний сайт міста