Новини

Вінницькі науковці створили пристрої для розміновування полів

3 червня 2022, 16:18

Пристрої, які допомагатимуть продовольчій безпеці України створили у новому навчальному центрі на базі Вінницького політехнічного університету.

На сайті міської ради повідомляють, що презентацію винаходів відвідали заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний, голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий, науковці та фахівці.

Ректор політехнічного університету професор Віктор Біліченко у вітальному слові зазначив, що тристоронній меморандум про створення науково-дослідного центру «ВНТУ-ФРЕНДТ» був підписаний за три місяці до початку війни, 22 листопада 2021 року.

У нас були зовсім інші напрацювання і плани, але їх довелося серйозно коригувати. Не зважаючи на це, тристороння співпраця між науковцями, бізнесменами і владою результативна і плідна. Зараз над планетою нависає загроза голоду. московити засівають нашу землю мінами. Не тільки плуги та борони необхідні нашим аграріям, а й міношукачі, щоб очистити поля. Є випадки загибелі наших аграріїв в країні. Тому наші науковці взялися за нові технічні розробки,- каже Віктор Біліченко.

Заступник міського голови Андрій Очеретний відзначив, що тристоронні меморандум та співпраця дала позитивні результати. Оскільки Вінниця вже прийняла 23 підприємства з усієї України. 20 вже розпочали працювати. Десять підприємств саме сільськогосподарського напрямку. Тому дуже важливо спершу зробити безпечними поля, на яких вирощуються сільськогосподарські культури.

Ми аграрна область, але в нас є все для того, щоб не бути тільки сировинною базою, а й займатися переробленням і бути самодостатніми. Ми говоримо про додану вартість. А вона створює робочі місця. У Вінниці вже є більш як 230 новостворених робочих місць. Очікуємо, що до кінця року їх буде близько 900. Чим більше в Україні буде безпечних полів, тим більше буде роботи. Сьогодні в нас ринок звузився. Через війну багато людей виїхало за кордон. Але економіку потрібно відновлювати. Без повноцінної роботи підприємств неможлива наша перемога. Тому варто працювати у цьому напрямку й надалі та презентувати такі винаходи по всій Україні. Варто зазначити, що саме у Вінниці усі інновації дуже гарно приживаються,- зазначив Андрій Очеретний. 

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий запевнив, що це обладнання буде працювати не тільки на Вінниччині. Вінницькі науковці пропонують багато цікавих винаходів, завдяки яким наша область демонструє найкращі показники в Україні

 Водночас завдячуючи  новим технологіям  можемо досягати нових результатів. Дякую за те, що ви завжди йдете на крок наперед, - каже посадовець.

Генеральний директор ТОВ «ФРЕНДТ» Віталій Шуберанський та директор центру міжнародних зв'язків та проектів Юрій Бурєнніков познайомили учасників панельної дискусії з історією цієї наукової лабораторії, у якій спільно працюють студенти та викладачі з продукцією, що здатна зберегти людські життя.

«Тут представлена навігаційна система для трактора, котра дає можливість їхати без участі механізатора, за допомогою JPS-навігації. Війна змусила нас перекваліфікуватися. І тепер ми сконструювали особливі металошукачі, за допомогою яких ми можемо шукати міни в полях. Факт – на розміновування українських полів знадобиться щонайменше 10 – 30 років. І ми працюємо над тим, щоб пришвидшити цей процес. Військова техніка дуже дорога. Сільськогосподарська – у десять разів дешевша. Тому ми почали відштовхуватися від цього, розробляючи свої винаходи. Наша наукова лабораторія виготовляє і дрони, які вже активно використовуються. Вони настільки прості у використанні, що впоратися з керуванням можуть і школярі», – зазначив Віталій Шуберанський.

 

 

Поділитися :