Останніми місяцями в Україні, Європі та світі все більше розгортається дискусій щодо сценаріїв закінчення війни. Частина з них починається ідеєю щодо припинення вогню на фронті, яка не має однозначної підтримки, як з боку громадян так і українського політикуму. Тому сьогодні ми спробуємо проаналізувати можливість України проводити переговори із росією та які у цього процесі є загрози, ризики та можливості для нашої держави.. Чому зараз змінилася риторика європейських та американських партнерів і замість того ,щоб обговорювати план перемоги України мова зайшла про зупинення вогню в той момент, коли росія активізувала свої наступальні операції?
Якщо подивитися на соціологію громадської думки в України то картина наступна. Видання Дзеркало тижня у липні 2024 року опублікувало власне опитування в якому поставило питання: «Як ви вважаєте, чи настав час для початку офіційних мирних переговорів України і росії?». 44% відсотки респондентів відповіли, що час настав. В січні цього року видання Політарена із посиланням на Уніан та соціологічний центр «Социс», пишуть, що 50,6% українців підтримують початок переговорів та припинення вогню.
Чи готове українське суспільство до переговорів із росією? Північнокорейські солдати виведені з лінії фронту після великих втрат і не з’являлися на фронті вже близько двох тижнів. Яка причина? На скільки відносини із Китаєм впливають та будуть впливати на переговорний процес та варіанти закінчення цієї війни?Про це у розмові.