Новини

Правила безпеки на Водохреща для вінничан

18 січня 2022, 13:18

У середу, 19 січня, вінничани відзначатимуть Водохреща.

Вінницькі рятувальники проводитимуть чергування, обладнають спеціальні пости та забезпечать намети для обігріву. Вони перебуватимуть біля водойм та у разі небезпеки зможуть надати кваліфіковану допомогу. Про це «Місту над Бугом» розповів Олександр Кутовий, начальник пресслужби ГУ ДСНС України у Вінницькій області.

Православна церква України застерігає від хибного тлумачення цього дійства і наголошує, що  омивання в холодній воді на Водохреща ніяким чином не призводить до духовного очищення і не «звільняє» від гріхів. Для всіх, хто все ж планує пірнати в крижану воду, МОЗ України опублікувало поради:

1. Готуйтесь заздалегідь. Спонтанне купання в крижаній воді не може загартувати і зміцнити організм. Навпаки -  такі дії можуть спричинити погіршення самопочуття. Починати загартовуватись краще поступово, з прохолодного душу або обливання, повільно знижуючи температуру води і збільшуючи тривалість процедури.

2. Правильно занурюйтесь у воду. Перед зануренням у воду зробіть енергійну розминку. Не варто швидко пірнати у воду: спочатку намочіть обличчя, груди, живіт та спину і лише після цього занурюйтесь по шию. Не слід пірнати з головою, адже це може призвести до різкого охолодження організму. Безпечне перебування у крижаній воді - 3-5 секунд. Для людей, які роками практикують загартування водою, не рекомендується перебувати в ополонці довше 1,5-2 хвилин.

3. Правильно виходьте з води. Після купання якнайшвидше зніміть мокрий одяг, швидко розітріться рушником і одягніться. Це зменшить холодове навантаження. Одяг та взуття повинні бути сухими, теплими та просторими. Вони мають легко і швидко одягатись, без ґудзиків, застібок та шнурівок.

4. “Прислухайтесь” до свого організму. Реакція на холод індивідуальна. Вона залежить від багатьох факторів: віку, статті, фізичної підготовки тощо. Наприклад, при однаковому за тривалістю перебуванні у воді однієї та тієї ж температури діти віддають на 10-20% більше тепла, ніж дорослі, чоловіки – на 10-18% більше, ніж жінки.


Аби знати все про рідне місто, підписуйтесь на наш Telegram - канал https://t.me/mnb_vinn


5. Відмовтесь від алкоголю та куріння. Вживати алкоголь та курити перед зануренням у крижану воду дуже небезпечно. Алкоголь розширює периферичні судини, що значно збільшує тепловіддачу. Куріння суттєво порушує кровообіг, збільшуючи охолодження.

6. Порадьтесь з вашим сімейним лікарем. Перед зануренням в крижану воду необхідно обов'язково порадитись з вашим лікарем, оскільки зимове плавання може спричинити проблеми зі здоров'ям.

Протипокази для пірнання в крижану воду:

  • запальні процеси носоглотки та придаткових пазух носа, середнього вуха (отити);
  • захворювання серцево-судинної системи (вроджені та набуті вади серця, ішемічна хвороба серця з нападами стенокардії, перенесений інфаркт міокарда, важкий коронаросклероз, гіпертонічна хвороба ІІ та ІІІ стадії);
  • хвороби центральної нервової системи (епілепсія, наслідки важких травм черепа, виражений склероз судин головного мозку, енцефаліт, арахноїдит);
  • захворювання периферичної нервової системи (неврити та поліневрити);
  • захворювання ендокринної системи (цукровий діабет, тиреотоксикоз);
  • хвороби органів зору (глаукома, кон'юнктивіт);
  • хвороби органів дихання (туберкульоз легень – активний та в стадії ускладнень, запалення легень, бронхіальна астма, емфізема);
  • захворювання сечостатевої системи (нефрит, цистит, аднексит, простатит);
  • захворювання шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит);
  • шкірно-венеричні захворювання;
  • наявність великих післяопікових рубців.

Також не варто брати участь у хрещенських купаннях вагітним жінкам та дітям до 6 років. Старші діти можуть купатися лише під наглядом дорослих.

Читайте також:
Спеціальні спуски, рятувальники і пункти обігріву: у Вінниці готуються до Водохреща

Поділитися :