Новини

У Вінниці на Замковій горі встановили п’ятдесятиметровий флагшток під прапор

27 липня 2021, 17:51

Найбільший в області стяг піднімуть 23 серпня в День прапора.

Облаштування території та встановлення флагштоку на одній з найвищих точок міста Замковій горі погодили депутати міськради на сесії 10 червня. Як йдеться у проекті рішення, з метою формування національної свідомості та патріотизму, почуття належності до рідної землі та виховання пошани до державної та місцевої символіки, визначили місце постійного вивішування Державного Прапора України на території громади.

Наразі тривають роботи з облаштування підходів та під’їздів навколо монумента з флагштоком. Щогла виконана з оцинкованої сталі та важить майже 7 тонн, розповів директор департаменту капітального будівництва Вінницької міської ради Ігор Откидач.

"Споруда має висоту 50 метрів, вона виконана з оцинкованої сталі, вага його – майже 7 тонн. Також у комплектацію входить прапор розміром 150 кв. м. Також він має електричний двигун для підняття даного прапора. Щогла має проблисковий маячок для повітряного транспорту. Вартість флагштоку разом з прапором – 1, 8 млн. гривень", – розповів Ігор Откидач.

Для зручності вінничан біля підніжжя Замкової гори облаштують автостоянку, яка передбачає і місця для маломобільних груп населення. Підсвічуватиме конструкції у темний час доби вісім прожекторів, – каже Ігор Откидач. Прапор 10*15 метрів планують урочисто підняти 23 серпня.

"На сьогодні вежа має висоту 28 метрів, а дана споруда - 50 метрів. Це майже 16 поверхів. Як ми всі знаємо, у нас День прапора 23 серпня. Тому всі роботи і офіційне підняття прапора буде присвячено цьому святу", – додав Ігор Откидач.

Завідувачка сектора археології Вінницького обласного краєзнавчого музею Ольга Грабовська зазначила, що значна частина цієї території вже досліджена археологами, а з місць, де проводились розкопки, весь рухомий матеріал вибрали й передали до фондів Вінницького обласного краєзнавчого музею.

"Під фундамент цього флагштоку у нас був повністю великий розкоп. Там було вичвлено ряд поховань. Матеріали, пов'язані з цими археологічними пам'ятками, були зафіксовані. Це все буде вивчене антропологами, рештки будуть перезахоронені відповідно до всіх норм і до релігійної складової теж. На мій погляд, головне, щоб на території був благоустрій. Бо погано, що вона була в такому стані. А коли вона стане громадським простором, це в будь-якому плані буде позитивно", – зауважила Ольга Грабовська.

Як розповідав раніше "Місту над Бугом" головний архітектор Вінниці Євгеній Совінський, місце визначили після аналізу та обговорень на Консультативній раді при управлінні архітектури ОДА та Містобудівній раді Департаменту архітектури міськради. Зійшлись на тому, що наразі це місце оптимальне, оскільки тут проводились багаторічні розкопки, це туристичний магніт, а з елементів благоустрою була лише стежка.

Тепер це нова цікава й знакова локація для вінничан і гостей міста.

Поділитися :