В Україні офіційно стартує перший етап відмови від пластикових пакетів. Пошук альтернатив від "Міста над Бугом".
Відсьогодні в Україні діє закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Обмеження запроваджують, щоб запобігти утворенню пластикових відходів, наступним кроком для України стане скорочення обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання.
Забороняється розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів, крім тих, у які пакують свіжу рибу, м’ясо та продуктів із них, сипучі продукти, лід та тих, що розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.
Постанова Кабміну визначає такі ціни за 1 пакет з ПДВ:
Водночас з 1 січня 2022 року припиняється розповсюдження оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів. Під дією світла і кисню такі пластики розпадаються на дрібні фрагменти поліетилену і солі металів.
Від 1 січня 2023 року в Україні дозволять лише біорозкладні пакети. Закон забороняє нанесення на пластиковий пакет слів "біо", "біопакет", "біорозкладний", якщо такий пакет не відповідає вимогам. Придбати можна буде лише пластикові пакети товстіше 50 мікрометрів, адже є змога відправляти їх на переробку. Всі пакети, які підпали під заборону, але залишилися в обігу підприємства мають утилізувати.
Аби знати все про рідне місто, підписуйтесь на наш Telegram - канал https://t.me/mnb_vinn
За дотриманням "антипластикового закону" слідкуватиме Держпродспоживслужба, влаштовуючи планові чи позапланові перевірки магазинів, кафе, ресторанів та ринків.
Порушення заборони безоплатного розповсюдження пластикових пакетів каратиметься штрафом від 1700 до 3400 гривень. За повторне порушення сума штрафу становитиме від 3400 до 8500 гривень.
Для довідки: 33 країни повністю заборонили використання та обіг деяких поліетиленових пакетів. 53 країни ввели часткову заборону або податок на поліетиленові пакети. Нарешті і Україна долучилася до розв'язання цієї проблеми та сказала пластиковим пакетам – НІ.
Вінницькі екоактивісти регіональної команди Let's do it Ukraine спільно з командою EcoBand інспектуватимуть не залишились осторонь й заклади харчування, супермаркети, школи, кав'ярні та інші заклади міста. Перевірятимуть екосвідомість закладів, зокрема:
Заклади, які успішно пройдуть інспекцію, отримають відзнаку.
Організатори зазначають, що перевірки проходитимуть на добровільних засадах. Окрім того, самі заклади зможуть заповнити заявку на участь, вказавши, які екоініціативи запровадили власне вони.
А що ж робити? Як альтернативу звичним пластиковим пакетам, можна використовувати екоторби, авоськи чи торбинки-сітки. Пропонуємо наш огляд магазинів у Вінниці, де їх продають.
Сільпо:
Торбинки для продуктів – від 5 грн за штуку до 39,99 грн за комплект
Сумка-шопер текстиль – 59,99 грн
АТБ:
Сумка для господарчих потреб – від 10 грн до 20,40 грн
Сумка-транформер з чохлом – 34,70 грн
MONPACIE (вул. Миколи Оводова, 51 та вул.Келецька, 78 ):
Авоськи великі - 139 грн
ШоШоурум (вулиця Миколи Оводова, 32):
Екоторби – 320 грн
Велика авоська - 50 грн, маленька (для пляшки) - 25 грн
А ось іще варіанти:
Читайте також:
Кінопокази та дискусії про права людини: у Вінниці відбудеться відкриття XVIII Docudays UA